Коментар МЗС України щодо оголошеного припинення бойових дій з боку Коаліції з відновлення конституційного ладу в Ємені

Регіон:
Інше
Країна:
Ємен
Тема:
Політичні системи
Джерело:
http://mfa.gov.ua

Україна вітає рішення Коаліційних сил з відновлення конституційного ладу в Ємені на чолі з Королівством Саудівська Аравія щодо припинення бойових дій на єменському напрямі.

Подібний крок розглядається в Україні як важливий поступ до відновлення довіри між сторонами протистояння, а в подальшій перспективі – політичного врегулювання затяжного конфлікту та встановлення довгоочікуваного миру.

В умовах спільної міжнародної протидії новій глобальній загрозі у вигляді пандемії COVID-19 важливим є усвідомлення сторонами конфлікту, зокрема, угрупуванням Аль-Хуті, відповідальності за здоров’я і життя своїх співвітчизників. Першим проявом цього має стати цілковите припинення вогню і актів насильства в Ємені.

В Україні підтримують посередницькі зусилля Спеціального представника Генерального Секретаря ООН з питань Ємену Мартіна Гріффітса з врегулювання конфлікту в Ємені на основі відповідних резолюцій Ради Безпеки, зокрема 2216 (2015), та підкреслюють важливу роль Місії ООН із підтримки Угоди щодо Худейди.