30.03-05.04

Україна успішно заблокувала в ООН російську резолюцію щодо скасування санкцій

Подія: Ініційований РФ проект резолюції Генеральної Асамблеї ООН “Декларація солідарності Об‘єднаних Націй перед викликами, створеними коронавірусом 2019 (COVID-19)”, яка передбачала скасування санкцій, була заблокована українською делегацією.

Коментар: Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Українським дипломатам вдалося це завдяки перериванню процедури умовчання – себто погодження резолюції консенсусом, якщо не буде висловлено незгоди. Українська делегація була першою, хто перервав процедуру умовчання.

 

За словами міністра, у резолюції “У тексті за цією шляхетною назвою є багато правильних речей і одна маніпуляція, що може мати стратегічні руйнівні наслідки для системи міжнародної безпеки – запуск процесу скасування міжнародних санкцій”. В той же час пан Кулеба також зазначив, що Україна готова підтримати кожне міжнародне зусилля, спрямоване на боротьбу із пандемією.

Останні декілька тижнів дійсно показали наміри та прагнення Росії за рахунок глобального хаосу, спричиненого пандемією, знову підняти питання про  скасування санкцій за її протиправні дії нібито в контексті гуманітарної співпаці. Одначе позиція більшості країн світу показала, що дійсні причини накладання санкцій – анексія Криму та агресія проти України на сході – досі не вирішені, а отже і причин навіть до розмов про зняття санкцій немає. 

Україна допомагає Італії у боротьбі з пандемією

Подія: 1 квітня президент України оголосив про намір відправити в Італію для допомоги у боротьбі з коронавірусною пандемією. 3 квітня був підписаний відповідний указ

Коментар: Відповідно за двосторонньою домовленістю, Україна забезпечує лікарів захистом та усіма необхідними спецзасобами, італійська сторона забезпечує харчування та проживання. Окрім того, обговорюється можливість поставки в Італію в рамках гуманітарної допомоги медичного спирту, обсяг якого визначатиметься з урахуванням потреб внутрішнього українського ринку

Вже 4 квітня група з 20 українських інфекціоністів, реаніматологів, хірургів, анестезіологів, ендокринологів, невропатологів та медсестер прибула до Італії, де була урочисто зустріта міністром закордонних справ Луїджі ді Майо.

З урахуванням міжнародної ситуації подібна допомога зі сторони України може стати не лише елементом підготовки українських спеціалістів до піку епідемії на Батьківщині, але і стане сигналом готовності України грати більш активну роль у глобальній боротьбі проти пандемії Covid-19 та закріпити за нами імідж відповідального партнера та союзника. 

НАТО затвердив новий пакет підтримки України і Грузії

Подія: Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив,що міністри закордонних справ країн-членів НАТО погодили новий пакет підтримки для України і Грузії.

Коментар: За словами Генерального секретаря, Альянс вирішив ще більше поглибити співпрацю та партнерство з Україною та Грузією, в тому числі за рахунок нових стратегічних навчань в Чорному морі, спільної боротьби із кіберзагрозами та забезпеченню вільного та безпечного авіасполчення. 

Таке рішення Альянсу є черговим виявом високого рівня довіри та співпраці між Україною та НАТО. На жаль, через глобальну пандемію коронавірусу багато спільних заходів будуть перенесені на пізніше терміни – наприклад, запланована весняна сесія парламентської асамблеї НАТО, яка мала відбутися у Києві 22-25 травня цього року, була перенесена на пізніший час. Проте точного нового часу проведення не уточнювалося. 

Будь-яке розширення співпраці з Північноатлантичним альянсом є позитивом для України. В цьому ж випадку ми маємо також і набір ключових тематичних напрямків для нашої країни – контроль над акваторією Чорного моря, протистояння кібер-агресії та захист повітряного простору над Україною. Тому приємно відзначити відкритість союзників співпрацювати з нами у