16.03-22.03.2020

Коронавірусне: нові заходи по боротьбі та повернення українців із-за кордону

Подія: Епідемія коронавірусу Covid-19 поступово набирає обертів в Україні, що змушує і нашу державу, і наше суспільство готуватися до серйозніших викликів. Другим важливим питанням було і залишається повернення українських громадян з-за кордону.
Коментар: Цього тижня в багатьох областях та містах були введені нові карантинні обмеження. Режим надзвичайної ситуації було введено в Києві, Київській, Дніпропетровській, Харківській, Чернівецькій та Житомирській областях. Нагадаємо, що режим надзвичайною ситуації має певні відмінності. Детальніше можна прочитати в цій статті. Крім того, місцеві адміністрації вводять додаткові регіональні обмеження в залежності від ситуації. 

Минулого тижня український кордон був закритим на в’їзд для іноземців строком на два тижні. Були обмежені як наземні, так і повітряні коридори сполучення. Доволі гостро постало питання повернення українських громадян з-за кордону в умовах карантину та серії міжнародних обмежень. Задіявши потужності декількох авіаперевізників, станом на 20 березня до України було повернуто більш 50 тисяч українців. Рейси курсуватимуть до кінця тижня.

Звісно, не можна залишати наших громадян за кордоном в такі важкі часи, проте основне питання в цьому – чи достатньо засобів та ресурсів було акумульовано, аби прийняти такий пасажиропотік, провести перевірки відповідного рівня та у випадку необхідності забезпечити всім зараженим адекватну медичну допомогу? 

Переговори України та Угорщини: економіка, допомога в період пандемії та складні умови

Подія: На початку лютого Україна та Угорщина домовилися про проведення міжурядової наради 26 березня, проте через епідеміологічну ситуацію нараду доведеться проводити у  відеорежимі. 

Коментар: Основними темами, які планують обговорити Дмитро Кулеба та Петер Сійярто, стосуються нових спільних економічних та інвестиційних проектів у Закарпатті, а також щодо нових аргументів для розблокування позиції Угорщини щодо членства України в НАТО. Окрім того, на тижні міністри також обговорювали питання створення гуманітарного коридору для українців, які повертаються додому з-за кордону. 

Наразі україно-угорські відносини мають всі можливості пережити нове відродження та отримати ревіталізацію, особливо на фоні спільних важких обставин світової пандемії та економічної кризи, з якими борються наш країни. Важливим кроком в цьому напрямку акож може стати зустріч Володимира Зеленського та Віктора Орбана, яка також знаходиться на спільному порядку денному і стане можливою після успішного проведення міжурядового засідання.