Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС

Дипломатична академія України при Міністерстві закордонних справ проіснувала понад 20 років, але саме зараз виникла гостра необхідність докорінно змінити її місію, функції, саму суть освітнього процесу.
Ті, хто реально працює у сфері зовнішньої політики, в Адміністрації Президента України, секретаріаті Кабінету міністрів, апараті Верховної Ради, у центральному апараті МЗС та дипломатичних представництвах України за кордоном, чудово знають, яким викликом стали для дипломатичної служби останні роки війни. Війни підлої, яка ведеться не тільки військовими засобами, а й на шпальтах газет, у соціальних мережах, в офісах міжнародних організацій і кабінетах високих чиновників по всьому світу.
Нам протистоїть противник, який має перевагу не тільки в танках, ракетах і літаках, який володіє не тільки ядерною зброєю, а й мільярдами доларів, що витрачаються на неправдиві ЗМІ, армії інтернет-тролів, підкуп журналістів та політологів, підтримку правих і популістських політиків. У деяких країнах персонал посольств Росії перевищує кількість наших дипломатів у кілька разів.

У цих умовах відповідь України не може бути симетричною. Для того, щоб перемогти ворога, треба забезпечити ефективну роботу дипломатичної служби, різко підвищити якість підготовки кожного працівника, рівень його знань та навичок, зокрема в контексті володіння іноземними мовами й технологіями комунікації. Саме на досягнення цієї мети працює оновлена Дипломатична академія.
Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС перестала бути звичайним навчальним закладом і віднині займається своїм прямим обов’язком — підготовкою дипломатів. Слухачі Академії – співробітники МЗС, відповідних підрозділів Адміністрації Президента, секретаріату Кабінету міністрів, апарату Верховної Ради України, міністерств і відомств. Ми налагоджуємо систему професійної підготовки дипломатів, навчання та оцінювання рівня знання іноземних мов, спеціальних навчальних програм і професійних тренінгів для тих, хто тільки хоче прийти на роботу в МЗС, хто вперше вирушає в закордонне відрядження, повертається з нього або готується зайняти відповідальну посаду в центральному апараті чи дипломатичному представництві. Двері Академії відкриті для всіх, кого цікавить зовнішня політика, кому не байдуже майбутнє України, її безпека й розвиток. Наш девіз міститься у трьох “П”, свого часу озвучених Геннадієм Удовенком, – “Професіоналізм, Порядність, Патріотизм”.