Українська стратегія Гройсмана 2,41%

УСГ є новим гравцем на українському парламентському полі, попри те, що представники партії представлені у чинному уряді України (Премьер-міністр В. Гройсман, Міністр освіти і науки Л. Гриневич, Міністр юстиції П. Петренко, міністр культури Є. Нищук) та ВРУ VIII скликання. Українська Стратегія Гройсмана позиціонує себе як партія, зосереджена передусім на економічній сфері, що ставить для себе завданням розвиток і розбудову середнього класу, і як наслідок, процвітання всієї України в цілому. У цьому УСГ спирається на досвід Західних країн, де середній клас є рушієм, а відповідно і основою стабільності всієї держави.

Європейський СоюзАналітика за темоюПорівняти позиції партій

У програмних документах УСГ європейська інтеграція та Східне партнерство не згадуються. Уявлення про позиції партії щодо цього питання можна отримати завдяки аналізу заяв їхніх лідерів.
Левова частка заяв, що стосуються відносин з ЄС та політики Східного партнерства припадає на лідера партії Володимира Гройсмана, що не дивно, з огляду на те, що він є чинним Прем’єр-міністром. Ще у 2016 році В.Гройсманом було озвучено оптимістичні прогнози щодо відносин України з ЄС – він висловлював переконання, що до 2026 року Україна зможе стати членом Євросоюзу. Своїм пріоритетом він також вважає перегляд умов торгівлі і розширення її обсягів у 2020 році.
Серед пріоритетів у співпраці з ЄС В.Гройсман виокремлює сфери кіберзбезпеки, управління кордонами, реагування на дезінформацію та втручання у вибори, цифровий ринок, митне співробітництво та правосуддя. Окрім того, В.Гройсман запропонував Європейському Союзу і США приєднатися до управління українською газотранспортною системою.
В свою чергу П.Петренко відносить до пріоритетів, які сприятимуть зближенню з ЄС, втілення судової реформи, а також запуск роботи Антикорупційного суду.

НАТОАналітика за темоюПорівняти позиції партій

Тема європейської та євроатлантичної інтеграції – це базове питання у філософії УСГ. На думку представників партії, Майбутнє України в НАТО, оскільки членство в Північноатлантичному Альянсі – це той інструмент, який буде запобіжником всіх тих проблем, які існують сьогодні, передусім на сході. Співпраця з НАТО безпосередньо згадується у Програмі УСГ: передбачається отримання пришвидшеного плану набуття членства в НАТО.
В. Гройсман у своїх виступах також неодноразово наголошував на необхідності приведення ЗСУ до стандартів НАТО.

СШААналітика за темоюПорівняти позиції партій

В. Гройсман наполягає на союзництві із США в енергетичному протистоянні з Росією, наголошує, що Київ зацікавлений у поставках скрапленого газу із США.
В свою чергу, Л.Гриневич вважає, що США є партнером, який допоможе Україні розвинути електронні освітні ресурси, сформувати національну електронну освітню платформу.

Економічна дипломатіяАналітика за темоюПорівняти позиції партій

Незважаючи на те, що у відносинах з ЄС, США, державами Африки та Китаєм В.Гройсман приділяє увагу економічним аспектам співпраці, економічна дипломатія не згадується у числі пріоритетів партії

Політика щодо країн-сусідівАналітика за темоюПорівняти позиції партій

Окремих згадок про держав-сусідів у програмних документах УСГ немає.
Разом з тим, якщо судити з виступів лідерів партії, то значну увагу В. Гройсман приділяє Польщі, яку вважає стратегічним партнером України.
Відносини з Молдовою на думку В. Гройсмана мають розвиватися шляхом реалізації наявної дорожньої карти, передусім у сфері транспорту, зміцнення енергобезпеки, модернізації прикордонної інфраструктури, поглиблення співпраці в екологічній сфері.
Примітно, що Володимир Гройсман згадує й про відносини зі Словаччиною, вважає, що Україна і Словаччина здатні забезпечити сталий транзит газу до Європейського Союзу, а також наголошує на спільних позиціях обох держав щодо Північного потоку-2.
Щодо Угорщини, то тут і лідер УСГ, і його колеги налаштовані більш критично. В. Гройсман наполягає на неприпустимості ведення діалогу мовою ультиматумів, а Л. Гриневич, критикує практику доплат Угорщиною українським вчителям на Закарпатті за те, що вони викладають угорською мовою.

Консолідація міжнародної підтримки протидії російській агресіїАналітика за темоюПорівняти позиції партій

Серед пріоритетів В. Гройсмана – консолідація міжнародного тиску на країну-агресора і посилення політики санкцій, насамперед, з метою звільнення українських моряків та військових кораблів, а також відновлення вільного судноплавства в акваторії Азовського моря. Просував питання міжнародної консолідації у відповідь на зазіхання з боку російської сторони на суверенітет та територіальну цілісність України й один з лідерів УСГ П. Петренко.

Просування іміджу України за кордономАналітика за темоюПорівняти позиції партій

Програмним документам УСГ бракує візії просування іміджу України закордоном. Водночас, серед заходів, що сприймаються лідерами УСГ як такі, що просувають імідж України закордоном – щорічна Міжнародна конференція з питань реформ в Україні.

Закордонні українці та питання подвійного громадянстваАналітика за темоюПорівняти позиції партій

Конкретних згадок про питання подвійного громадянства немає ані в програмі УСГ, ані у виступах представників цієї політичної сили.
Питання української діаспори теж не належить до пріоритетів політсили.

Парламентський вимір діяльності міжнародних організаційАналітика за темоюПорівняти позиції партій

Щодо парламентськоговиміру діяльності рамках міжнародних організацій, то тут УСГ окреслила свою позицію лише щодо ПАРЄ. УСГ підтримує припинення роботи в сесії Парламентської асамблеї Ради Європи на знак протесту проти рішення про знищення санкційного механізму, що дозволяє представникам Росії повернутись до Асамблеї. Про це заявив Віктор Єленський, народний депутат України, член української делегації в ПАРЄ, №10 у списку партії «Українська стратегія Гройсмана».

Зовнішня політика України поза межами ЄС та НАТОАналітика за темоюПорівняти позиції партій

Латинська Америка не належить до пріоритетів УСГ поза межами ЄС та НАТО.
Що стосується Африки та Китаю, то їх лідер партії В. Гройсман розглядає передусім через економічну призму. Серед держав Африки очільник УСГ виокремлює Кенію і вважає, що у перспективі для українських виробників може відкритися ринок Кенії та інших країн Центру і Півдня Африки.
Щодо КНР, то В. Гройсман вважає, що держави мають подвоїти товарообіг.