Опозиційна платформа “За життя” 13,05%

Ядро «Опозиційної платформи – за життя» (ОПЗЖ) - партія «За життя» була сформована ще у 1999 році, коли була зареєстрована як Всеукраїнське об’єднання «Центр». Згодом, у 2016 році назву партії було змінено на «За життя», а у 2018 році вона об’єднала свої сили із частиною екс-представників партії «Опозиційний блок», що й призвело до створення «Опозиційної платформи – За життя».
Серед основних програмних пріоритетів політичної сили – мир, реінтеграція Донбасу, народовладдя (за посередництва референдумів), політика економічного прагматизму та соціального захисту населення, відновлення взаємовигідних торговельно-економічних зв’язків з Росією та країнами СНД.

Європейський СоюзАналітика за темоюПорівняти позиції партій

У своїх програмних документах ОПЗЖ не звертає увагу на європейську інтеграцію. Представники ОПЗЖ наполягають на тому, що євроінтеграція суперечить національним економічним інтересам України. Натомість один з лідерів ОПЗЖ та №2 у списку політсили Вадим Рабінович наголошує, що «Європу треба будувати в Україні», а лідер списку Юрій Бойко вважає закріплення в Конституції курсу на ЄС не більше ніж політичним піаром.

НАТОАналітика за темоюПорівняти позиції партій

Програмні положення ОПЗЖ заперечують можливість євроатлантичної інтеграції України, оскільки партія планує домогтися забезпечення активного нейтралітету України у військово-політичній сфері та неучасть у будь-яких військово-політичних союзах, посилаючись на розділ ІХ Декларації про Державний суверенітет України.
Глава Політради ОПЗЖ Віктор Медведчук переконаний, що вступ до НАТО загрожує українській державності, а закріплення в українській Конституції відповідного положення є злочином.

СШААналітика за темоюПорівняти позиції партій

Критичними є погляди представників ОПЗЖ на відносини із США. В.Медведчук, зокрема, переконаний, що з 2014 року Україна перебуває під американським управлінням, що заважає реальним проявам української політики, впливає на незалежність і суверенітет України.

Економічна дипломатіяАналітика за темоюПорівняти позиції партій

Основним пріоритетом ОПЗЖ в контексті економічної дипломатії є захист інтересів України — насамперед, у питаннях економіки, розвитку, залучення інвестицій та зростання добробуту громадян. Серед зовнішньополітичних ініціатив, спрямованих на досягнення цієї мети – припинення політики обопільних санкцій та відновлення взаємовигідних торговельно-економічних зв’язків з Росією та країнами СНД; перегляд умов участі України у Світовій організації торгівлі та зоні вільної торгівлі з Європейським Союзом; збереження транзитного потенціалу країни, створення Тристороннього газотранспортного консорціуму.
Крім того, голова Політради ОПЗЖ Віктор Медведчук зазначає, що в разі відновлення прямих закупівель у російського «Газпрому», Україна отримуватиме 25% знижку. Він також наполягає, що «холодна економічна логіка вимагає зближення з Москвою».
Разом з тим, співпрацю з МВФ інший лідер ОПЗЖ В.Рабінович вважає економічним зашморгом для України.

Політика щодо країн-сусідівАналітика за темоюПорівняти позиції партій

У відносинах із країнами-сусідами ОПЗЖ виділяє Білорусь. У 2019 році В.Медведчук зустрічався з президентом Білорусі А. Лукашенком для обговорення політичної ситуації в Україні та перспектив України.
У Республіці Молдова В.Медведчука тішить те, що президентську позицію посідає проросійський політик І.Додон.
Увага ОПЗЖ до інших, менш прихильних до Росії сусідів, незначна.

Консолідація міжнародної підтримки протидії російській агресіїАналітика за темоюПорівняти позиції партій

Бачення політики повернення територій Донбасу «Опозиційної платформи – за життя» полягає у застосуванні діалогу та компромісів задля припинення бойових дій, забезпечення політичного врегулювання конфлікту. Першочерговими кроками для врегулювання конфлікту на думку ОПЗЖ мають стати: забезпечення прямих перемовин у чотирикутнику Київ – Донецьк – Луганськ - Москва; припинення економічної блокади Донбасу; надання автономного статусу Донбасу як невід’ємній складовій частині України шляхом внесення змін до Конституції та законів України; прийняття закону про амністію, закону про вибори та закону про вільну економічну зону на Донбасі (що, за великим рахунком відповідає політичній частині Мінських домовленостей і відповідає баченню Росії про порядок їх виконання). Як вважає Ю.Бойко, іншого сценарію для досягнення миру, окрім прямих переговорів, не існує.
Разом з тим, позиція В.Рабіновича полягає у необхідності відстоювати тезу про належність Криму Україні у переговорах з представниками російської влади. Думку про те, що Крим належить Україні декларує й В.Медведчук, не зважаючи на свої дружні відносини з російським президентом В. Путінин.

Просування іміджу України за кордономАналітика за темоюПорівняти позиції партій

Аналіз програмних положень та заяв лідерів ОПЗЖ виявив брак у цієї політсили візії просування іміджу України закордоном.

Закордонні українці та питання подвійного громадянстваАналітика за темоюПорівняти позиції партій

ОПЗЖ не демонструє чіткої позиції у питанні подвійного громадянства.
Що стосується закордонних українців, то у своїх заявах В.Рабінович згадує про готовність представників політсили спілкуватися з представниками російської влади заради вирішення питань рядових українців, що проживають в Росії.

Парламентський вимір діяльності міжнародних організаційАналітика за темоюПорівняти позиції партій

ОПЗЖ підтримує участь України в роботі органів Ради Європи і негативно поставилась до рішення Спікера Верховної Ради Андрія Парубія відкликати запрошення на парламентські вибори в України представників ПАРЄ. Таку думку передусім висловлює депутат від ОПЗЖ і член української делегації в ПАРЄ Юлія Льовочкіна, яка також наголошує на використанні майданчику ПАРЄ для діалогу про мир та двосторонні українсько-російські відносини.

Зовнішня політика України поза межами ЄС та НАТОАналітика за темоюПорівняти позиції партій

Основним пріоритетом ОПЗЖ є відносини з Росією. На думку В.Медведчука, ні Африка, ні Азія, ні ЄС не в змозі заповнити втрати, які понесла Україна, розірвавши торгово-економічні відносини з РФ.