Заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль взяла участь у Заході високого рівня ініціативи Східне партнерство в Брюсселі

Регіон:
ЄС
Країна:
Бельгія
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://mfa.gov.ua

Зазначений захід був присвячений обговоренню шляхів практичної імплементації 20 досягнень до 2020 року, схвалених на Саміті Східного партнерства у листопаді 2017 року, а також очікувань партнерів щодо подальшого розвитку цієї ініціативи.

У ході виступу О.Зеркаль окреслила пріоритети України в рамках Східного партнерства, серед яких важливе місце посідають подальше зміцнення секторальної взаємодії, активніше залучення регіонів до програм співпраці в рамках СхП, а також розширення можливостей для навчання молоді і школярів.

Заступник Міністра також акцентувала увагу на питанні енергетичної безпеки, зокрема в контексті газової кризи, яка мала місце на початку березня і була спричинена газовим шантажем Росії.

Серед інших пріоритетів України у взаємодії з ЄС  відзначено розширення доступу для національних виробників до ринку ЄС.

У рамках заходу була представлена оновлена багатостороння структура Східного партнерства, яка покликана більш ефективно сприяти досягненню відчутних результатів для населення.