Євген Нищук : Участь у міжнародних конкурсах допомагає українським митцям інтегруватись у світову мистецьку еліту

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Інше
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

У Національній філармонії України відбулось нагородження лауреатів III Міжнародного конкурсу молодих диригентів імені Стефана Турчака, засновниками якого є Міністерство культури України та КМДА. До урочистої церемонії долучилися Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, Міністр культури України Євген Нищук, митці, колеги-музиканти.

 За словами Міністра культури – проведення та підтримка на високому державному рівні таких конкурсів є вкрай важливою, адже саме вони формують молодих митців.

 «Я радий розділити разом з вами цю святкову подію, якій передувала кропітка робота. Дуже важливо, щоб ці конкурси і далі відбувалися, щоб ми демонстрували, як молоді українські митці можуть показувати свій високий професійний рівень та інтегруватися до світової диригентської музичної еліти», – зазначив Євген Нищук.

«Для кожного великого митця пам’ять про нього – це продовження справи, яку він почав, і яку продовжують його послідовники, його учні. Переконаний, що для вас теж було великим щастям подолати разом з нами усі перешкоди і провести цей конкурс. Я хочу щиро привітати наших лауреатів, це дійсно вагомий здобуток у розвитку світового музичного мистецтва».

За результатами роботи поважного міжнародного журі: I премію отримав Гаддіел Домбрауер , представник Франції, II премію розділили між собою Артун Хойнік(Румунія) та Іван Чередніченко (Україна), III премію здобув учасник з України – Назар Якобенчук . Члени міжнародного журі також відзначили дипломом лауреата українця Михайла Вандаловського.

«Три роки тому я дізнався про цей конкурс , але тоді він не відбувся через страшні події, які сталися в Україні. Я був занепокоєний через ситуацію, що склалася, але за цей час, я зміг вдосконалити свою майстерність . Думаю, що три роки тому не зміг би дістати першу премію», – сказав переможець конкурсу Гаддіел Домбрауер.

Нагадаємо, що Міжнародний конкурс диригентів імені Стефана Турчака заснований Міністерством культури України та Київською міською державною адміністрацією. Проводиться в Києві один раз на чотири роки. Головною метою Конкурсу є виявлення талановитої творчої молоді – оперно-симфонічних диригентів, підвищення професійної майстерності, розширення міжнародних культурних зв’язків, увічнення пам’яті видатного українського диригента Стефана Васильовича Турчака – великого музиканта, творчість якого стала однією з найяскравіших сторінок у мистецтві оперно-симфонічного диригування. III Міжнародний конкурс молодих диригентів імені Стефана Турчака тривав з 26 листопада по 1 грудня 2017 року. Усього на конкурс було подано 34 заявки. До участі у змаганні допущено 21 кандидата із 10 країн світу – України, Польщі, Іспанії, Білорусі, Франції, Німеччини, Сінгапура, Ірану, Румунії та Швейцарії. Майстерність конкурсантів оцінювало компетентне міжнародне журі, до складу якого увійшли відомі музиканти і диригенти з України, Швейцарії, Узбекистану, Сербії і Білорусі на чолі з відомим українським композитором Євгеном Станковичем.