Всередині і зовні ЄС є чимало людей, не зацікавлених у сильній Європі, тому наше спільне завдання – зберегти єдність та віру в успіх європейського проекту, – Держміністр МЗС ФРН

Регіон:
ЄС
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

«Сьогодні чимало людей, як всередині ЄС, так і ззовні, не зацікавлені у сильній Європі, тому наше спільне завдання – зберегти єдність та віру в успіх європейського проекту», – заявив Державний міністр Міністерства закордонних справ Німеччини Міхаель Рот на зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе.

Він зазначив, що російська пропаганда – це виклик не тільки для України, а для всієї Європи. «Нині імідж України у світі представлений не найкращим чином і вплив пропагандистської машини тут очевидний. Звісно ж, в умовах війни вкрай важко бути успішним на різних фронтах, однак український Уряд повинен робити більше задля поширення інформації про позитивні зміни, які відбуваються в Україні», – наголосив Державний міністр МЗС ФРН.

Продовжуючи тему негативних інформаційних впливів, Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала про результати аналізу інформаційного простору Росії, який нещодавно оприлюднили незалежні експерти. Відтак, за словами Віце-прем’єр-міністра, 30% інформації з негативним забарвленням у російських ЗМІ – про Україну. «Ситуація складна, інформаційний простір гібридної війни – один із найнебезпечніших, адже точиться боротьба за розум та переконання людей. Однак при цьому приємно, що наші європейські партнери розуміють це і вміють відрізняти правду від маніпуляції», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Також Віце-прем’єр-міністр додала, що попри російську пропаганду Україна має позитивні приклади, що працюють на імідж нашої держави. Зокрема, це заходи світового масштабу, які відбулися нещодавно в Києві. «Місяць тому Україна успішно провела фінал Ліги чемпіонів з футболу, торік так само потужно Київ приймав Євробачення, і, буквально, вчора, українці показали своє толерантне ставлення до Маршу рівності», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Своєю чергою Міхаель Рот розповів, що українців та європейців об’єднують спільні цінності: толерантність, повага до прав людини та демократичних свобод. «Вчорашній прайд у Києві яскраво проілюстрував, що українці – толерантна нація, яка підтримує рівні права та можливості різних соціальних груп. Так, ми бачили й агресивно налаштованих людей, однак поліція відреагувала блискуче», – наголосив німецький дипломат.