Володимир Кістіон: Україна та Чехія мають сприятливі передумови для активізації двосторонньої співпраці

Регіон:
ЄС
Країна:
Чехія
Тема:
Публічна дипломатія
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Активний розвиток економічної співпраці з країнами ЄС, у тому числі Чехією, є пріоритетним напрямком зовнішньоекономічної політики України. Про це в ході зустрічі з Міністром промисловості і торгівлі Чеської Республіки Томашем Гінером сказав Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, стабілізація соціально-економічної ситуації в Україні та позитивна економічна динаміка, яку демонструє чеська економіка, створюють сприятливі передумови для активізації двосторонньої співпраці в торговельно-економічній та інвестиційній сферах.

Сторони відзначили збереження позитивної тенденції зростання обсягів зовнішньоторговельного обігу між країнами, який торік зріс майже на 30% та склав 1,7 млрд дол.

На їхнє переконання, існують значні перспективи для поглиблення двосторонньої співпраці як в традиційних сферах – промисловість, енергетика,  так і в високотехнологічних, інноваційних галузях.

«Крім традиційних для наших країн напрямів співпраці – автовиробництва, енергетичного та транспортного машинобудування, вважаємо доволі перспективними і спільні проекти в енергетиці», – наголосив у ході зустрічі Володимир Кістіон.

Віце-прем’єр-міністр також вважає, що Україна, зокрема, зацікавлена у вивченні досвіду Чехії у створенні системи балансування газу та електричної енергії на одному майданчику, що є винятком в Європі.

«Вбачаємо також успіх у реалізації проектів у сфері ядерної енергетики, зокрема залучення чеських фахівців до будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС, які мають великий досвід в проектуванні ядерних установок», – резюмував Володимир Кістіон.