Володимир Гройсман у Брюсселі: Успішна Україна стане інвестицією в успішне майбутнє усієї Європи

Регіон:
ЄС
Країна:
Бельгія
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Успіх України на шляху економічних реформ та фундаментальних змін стане запорукою розвитку усієї Європи. Про це Глава Уряду сказав під час пленарної сесії 4-го засідання Ради асоціації Україна – ЄС у Брюсселі.

Засідання пройшло під головуванням Глави Уряду України Володимира Гройсмана та Верховного представника ЄС у закордонних справах та політики безпеки Федеріки Могеріні.

Володимир Гройсман підкреслив, що Київ та Брюссель підсумовують результативний рік у відносинах: цього року остаточно вступила в силу Угода про асоціацію, введено безвізовий режим для громадян України. І тепер, коли механізми співпраці працюють у повному обсязі, необхідно напрацювати дорожню карту ефективного і взаємовигідного використання можливостей, впевнений Глава Уряду.

«Переконаний, що нинішнє засідання дозволить оцінити не тільки досягнутий прогрес у наших відносинах, але й визначити конкретні спільні кроки, спрямовані на удосконалення імплементації Угоди про асоціацію та максимальне задіяння українською економікою потенціалу Зони вільної торгівлі з ЄС», – сказав Прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман підкреслив, що виконання Угоди про асоціацію та Порядку денного асоціації залишається дорожньою картою реформ у нашій країні і  проінформував європейських партнерів про хід перетворень, передусім в енергетиці, управлінні державними фінансами, державному управлінні, у децентралізації, судовій системі, формуванні сприятливого ділового клімату тощо. Глава Уряду додав, що вчора, 7 грудня, Парламент схвалив закон про Державний бюджет на 2018 рік, який стане запорукою подальшого економічного розвитку України.

«Перед нами стоять непрості завдання. Кожна реформа дається непросто. Але ми вже можемо говорити про те, що ми будуємо ефективні механізми боротьби з корупцією, говоримо про завершення реформи судової системи, – сказав Володимир Гройсман. – Ми концентруємо увагу на відновленні економіки – і партнерство з ЄС має тут ключове значення. Ми виходимо на нову якість та швидкість ухвалення рішень і розраховуємо на подальшу підтримку».

Глава Уряду подякував європейській стороні за підтримку територіальної цілісності і суверенітету України та продовження санкційної політики проти агресора. «Безальтернативною є наша єдність щодо позиції змушення агресора повернутися до цивілізованих норм (міжнародної співпраці) та змусити його відновити нашу територіальну цілісність», – підкреслив Володимир Гройсман.

Окремо Глава Уряду висловив вдячність за готовність Європейської Комісії розпочати нову програму макрофінансової допомоги ЄС Україні на період 2018-2019 рр.

У свою чергу Верховний представник ЄС Федеріка Могеріні підкреслила, що ЄС відзначає прагнення України неухильно слідувати нормам Угоди про асоціацію та намагання запровадити ефективні інструменти антикорупційної політики.