Вітчизняний бізнес висловлює жвавий інтерес до процесу адаптації законодавства до норм ЄС, – Володимир Лапа

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Робота європейських експертів стосовно допомоги Україні із адаптації законодавства до норм Євросоюзу, підготовки порівняння чинних норм українського та європейського законодавства проводиться на високому рівні та викликає великий інтерес як з боку Держпродспоживслужби щодо запровадження ефективних механізмів державного нагляду та контролю, які функціонують в Європейському Союзі, так і з боку вітчизняного бізнесу. На цьому сьогодні, 14 грудня, наголосив Голова ДержпродспоживслужбиВолодимир Лапа під час засідання наглядової ради проекту Твіннінг «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин і здоров’я рослин, поліпшення пов’язаних інспекцій та лабораторних послуг».

Також він додав, що це свідчення того, що робота Проекту є надзвичайно важливою, та запропонував залучати також представників бізнесу до дискусій із питання гармонізації українського законодавства до європейських норм.

Голова Держпродспоживслужби подякував європейським експертам за роботу і звернув увагу на те, що наразі Україна перебуває на стадії адаптації законодавства до норм ЄС і, за його словами, без експертизи фахівців, і без практичного досвіду робити з аналогічного питання інших держав, які вже пройшли цей шлях, це надзвичайно складно було б зробити.

«Особливо важливими пунктами роботи даного проекту Твінінг є пропозиції щодо підвищення кваліфікації й проведення акредитації лабораторій, адже норми законодавства – це лише половина справи, другою половиною якої є безпосереднє забезпечення їх виконання та практичного втілення», – акцентував увагу присутніх Володимир Лапа.

Довідково

У рамках двох компонентів даного Проекту було виконано 16 експертних місій, розпочато розробку нового Закону України «Про захист рослин та карантин», проведено заходи щодо підвищення кваліфікації українських фахівців фітосанітарної галузі.