В Києві проходить засідання керівного комітету щодо виконання рамкової програми співробітництва між Радою Європи та Міністерством молоді та спорту України

Регіон:
ЄС
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

В Києві проходить засідання керівного комітету щодо виконання рамкової програми співробітництва між Радою Європи та Міністерством молоді та спорту України у сфері молодіжної політики на 2016-2020 рр.

15 лютого Міністр молоді та спорту Ігор Жданов зустрівся із директором Департаменту молоді Секретаріату Ради Європи Антьє Ротемунд та представниками Спільної ради молоді Ради Європи.

Ігор Жданов подякував за підтримку України у питаннях реалізації державної політики у молодіжній сфері, за багаторічну плідну співпрацю Департаменту молоді Секретаріату Ради Європи з Міністерством.

Міністр підкреслив, що співпраця у сфері молодіжної політики з Радою Європи є одним з пріоритетів міжнародної діяльності Міністерства. Імплементація Рамкової програми співробітництва у сфері молодіжної політики між Департаментом молоді РЄ та Міністерством свідчить про особливу довіру та увагу з боку Ради Європи до питання підтримки української молоді.

15 лютого відбулось перше засідання керівного комітету за участі представників Секретаріау Ради Європи, Спільної ради молоді Ради Європи, заступника Міністра Олександра Яреми, заступника Міністра з питань європейської інтеграції Миколи Мовчана, представників Департаменту молодіжної політики, відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції, молодіжних громадських організацій.

Олександр Ярема поінформував про роботу Міністерства в напрямку молодіжної політики:

– створено низку дорадчих органів при Міністерстві з числа молодіжних активістів; долучаємо молодь до планування, розробки, реалізації та моніторингу молодіжної політики;

– напрацьовано досвід роботи різних форм молодіжного представництва, таких як молодіжні ради, молодіжні колегії, координаційні ради з питань молодіжної політики, студентські ради, парламенти;

– водночас наші зусилля зосереджені на забезпеченні участі молоді у суспільно-економічних процесах держави та процесі прийняття рішень, у першу чергу тих, які стосуються вирішення її нагальних питань.

– з метою активної участі молоді також впроваджуються нові проекти і конкурси: Молодіжний банк ініціатив, “U-Report” (ЮНІСЕФ); “Молодіжна столиця України”, “Кращі практики молодіжної роботи в Україні”.

Також Олександр Ярема зауважив, що Україні триває реформа децентралізації, створюються нові об’єднані територіальні громади. Міністерством спільно з партнерами було розроблено модель реалізації молодіжної політики в умовах децентралізації, яка передбачає перехід від “роботи з молоддю” до “молодіжної участі” на рівні громади.

Заступник з питань європейської інтеграції Микола Мовчан наголосив на тому, що з метою наближення політики у сферах молоді та спорту до європейських стандартів Міністерством молоді та спорту України розроблений та виконується відомчий План заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС; створено робочу групу Міністерства з питань європейської інтеграції.