Уряд схвалив участь ПАТ «Українська залізниця» в об’єднанні юридичних осіб «Міжнародна асоціація «Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут»

Регіон:
ЄС
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Уряд України на засіданні 31 січня схвалив участь публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» в об’єднанні юридичних осіб «Міжнародна асоціація «Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут».

«Вступ ПАТ «Укрзалізниця» як постійного члена до об’єднання юридичних осіб «Міжнародна асоціація «Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут» є дуже важливим. ТМТМ проходить шовковим шляхом і відкриває додаткові можливості для залучення вантажопотоку з Азійського регіону до країн Європи», – повідомив в.о. голови правління товариства Євген Кравцов.

ПАТ «Укрзалізниця» веде переговори з європейськими перевізниками щодо організації інтермодальних перевезень із залученням потужностей Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту. На маршрут можливо переорієнтувати частину європейського вантажопотоку з дотриманням сталої конкурентної вартості і термінів доставки.

Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут (ТМТМ) спрямований на реалізацію ініціативи «Економічний пояс Шовкового шляху» в напрямку Китай – Казахстан – Азербайджан – Грузія – Україна – країни Європи з використанням поромних переправ через порти Чорного та Каспійського морів.

Триває робота щодо залучення транзитних та зовнішньоторговельних вантажів на цей міжнародний маршрут, проведення ефективної тарифної політики, оптимізацію вартості інтегрованої послуги, створення єдиної технології перевізного процесу, забезпечення конкурентоздатності ТМТМ порівняно з альтернативними маршрутами, сприяння зменшенню адміністративних перешкод, пов’язаних з прикордонними та митними процедурами та переробкою вантажів і контейнерів у портах та на стикових станціях.