Українська культура допоможе зробити нас “своїми” у ЄС, – Дмитро Кулеба
- Регіон:
- ЄС
- Країна:
- Україна
- Джерело:
- http://www.kmu.gov.ua
Якісний український культурний продукт допоможе пояснити європейцям, що Україна — частина Європи, а не «русского мира», переконаний Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба.
Про це він заявив у вівторок, 3 грудня, виступаючи на щорічній підсумковій конференції Українського культурного фонду.
Віце-прем’єр-міністр зауважив, що мистецтво відіграє важливу роль у зближенні України та ЄС: «Мистецтво руйнує стіни, які існують у свідомості, розвіює туман, який досі є, на жаль, в головах деяких мешканців країн ЄС, які не зовсім розуміють ким є українці. І головне – мистецтво допомагає нам формувати в них дуже чітке уявлення: ми — свої. Ми такі ж, як ви”.
На думку Дмитра Кулеби, Український культурний фонд виконує важливу функцію створення якісного українського продукту. Його поширення сприяє двом важливим для європейської інтеграції завданням: руйнувати мур, який відділяє Україну від аудиторії західноєвропейських країн і ставати “своїми” в Європейському Союзі.
Віце-прем’єр-міністр пояснив, що сподівається на лідерство присутніх у залі митців, менеджерів та фахівців культури у цьому процесі: «Нам надзвичайно важливо пояснити європейській аудиторії, що ми є частиною європейської цивілізації, що ми — європейці, що ми не частина «русского мира».
Довідково
Український культурний фонд створений 2017 року з метою розвитку української національної культури та мистецтва, створення умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості й суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. 2018 року він підтримав реалізацію 297 культурно-мистецьких проектів.
Бюджет Українського культурного фонду в 2020 році складе 0,7 млрд грн. Зокрема, вдвічі збільшиться фінансування в рамках роботи УКФ, не пов`язаної з кіно: з 250 млн до 500 млн грн. Розширяться також можливості подачі заявок. Раніше одна організація могла подавати одну заявку в УКФ протягом року. Зараз кількість таких заявок від об’єднань і творчих гравців збільшено до 30. Підтвердження від фонду можна отримати на п’ять проектів, які може реалізувати одна установа.
Даний текст містить контент, доступний тільки для авторизованих користувачів. Для перегляду контенту, будь ласка, авторизуйтесь на сайті.