Українська компанія вперше перемогла у міжнародному тендері публічних закупівель

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
СОТ
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

ДП ДГЗП «СпецТехноЕкспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», стала першою українською компанією, що після приєднання України до Угоди СОТ про міжнародні публічні закупівлі (GovernmentProcurement Agreement – GPA) отримала контракт від державної європейської компанії на постачання комплектуючих до танків T-72 протягом 2017-2019 років. Умови та вартість контракту не розголошуються.

Під час усього тендерного процесу «СпецТехноЕкспорт» постійно координувався з експертами з міжнародних закупівель Офісу з просування експорту.

Підтримка та допомога, що надав проект GPAinUA Офісу з просування експорту полягала у консультаціях з пошуку тендера, опрацюванні тендерної документації та кваліфікаційної частини за тендером; визначенні переліку підтверджувальних документів та порівнянні їх з українськими аналогами, пошуку та комунікації з партнером в країні проведення тендеру, підтримці комунікацій із Замовником.

Коментуючи успіхи української компанії, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов зазначив: «Сьогодні Світова організація торгівлі ставить Україну в приклад іншим за впровадженням стандартів відкритості даних та активністю у закупівлях відповідно до GPA. І цьому не можна не радіти. Перемога СпецТехноЕкспорту – це тільки перший крок. Ми будемо далі працювати над тим, щоб ще більше українських компаній могли скористатися всіма можливостями, які їм дає відкритість ринків публічних закупівель інших країн».

«Участь українських експортерів в міжнародних публічних закупівлях – це додаткові можливості на ринках 45 країн світу. Перемога СпецТехноЕкспорту – результат спільної роботи Мінекономрозвитку, Офісу з просування експорту та самої компанії. Тому працюємо разом для зростання українського експорту», – зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська.

Мар’яна Каганяк, керівник Офісу з просування експорту: «Участь в міжнародних публічних закупівлях GPA – це новий ефективний канал продажу української продукції за кордон. Доведено успіхом та першим контрактом ДП«СпецТехноЕкспорт», які отримали якісну допомогу та консультації команди GPAinUA Офісу з просування експорту під час пошуку тендеру, підготовки тендерної документації та на усіх етапах участі у тендері. Закликаємо більше українських компаній збільшити свій експорт скориставшись GPA. Це вимагає специфічних знань та кваліфікації, і українські компанії можуть отримати її в Офісі з просування експорту».

Тендер проводився відповідно до європейської директиви Defence Directive 2009/81/EC. А оскільки українське законодавство у сфері публічних закупівель на сьогодні відповідає міжнародним стандартам та принципам, умови участі у тендері були аналогічними до тих, що вимагаються від учасників публічних тендерів в українській системі Prozorro.

Довідково

Напрямок GPAinUA Офісу з просування експорту – це група експертів, що надають підтримку українському та закордонному бізнесу в участі у публічних закупівлях країн GPA та в Україні. Команда GPAinUA Офісу з просування експорту проводить освітні заходи з питань участі в тендерах країн GPA, надає підтримку у підготовці тендерних пропозицій, виявляє бар’єри, проблемні питання застосування інструменту GPA та пропонує шляхи їх вирішення.

ДП ДГЗП «СпецТехноЕкспорт» – державне госпрозрахункове зовнішньоторговельне підприємство, основною сферою діяльності якого є експортно-імпортні відносини на світовому ринку продукції та послуг військового та подвійного призначення. Підприємство залучає в Україну передові технології та методи організації виробництва, впроваджуючи спільні з іноземними партнерами проекти, сприяє проведенню наукових досліджень у сфері військових технологій.