Україна та Швеція посилюватимуть співпрацю з протидії гібридним загрозам з боку Росії, у т.ч. в партнерстві з НАТО

Регіон:
ЄС
Країна:
Швеція
Тема:
Питання міжнародної безпеки
Джерело:
http://mfa.gov.ua

Про це йшлося на зустрічі заступника Міністра закордонних справ України Василя Боднара з делегацією Атлантичної Ради Швеції на чолі з її головою Йораном Леннмаркером.

У ході зустрічі шведську делегацію було ознайомлено з безпековою ситуацією в Україні, зумовленою російською агресією, а також наголошено на важливості посилення санкцій проти Росії та присутності підрозділів НАТО в Керченській затоці. Шведські співрозмовники, зі свого боку, підкреслили важливість активного запозичення європейськими партнерами цінного досвіду України з протидії загрозам європейській безпеці. У цьому контексті було поінформовано про підготовку у жовтні 2019 року міжнародної конференції у Стокгольмі з проблем загроз безпеці в акваторіях Чорного та Балтійського морів.

Учасники зустрічі окремо відзначили тісні та дружні відносини, що існують між Україною та Швецією, а також  підтримку Стокгольмом зовнішньополітичних пріоритетів  Києва. Було висловлено вдячність за значну допомогу Швеції в процесі внутрішніх реформ в Україні, а також тверду підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої країни. Окремо було висловлено прохання до шведської сторони посилити проєкти підтримки діяльності місцевих органів влади в умовах  децентралізації.