Україна та Польща продовжують зміцнювати співпрацю в галузі енергетики

Регіон:
ЄС
Країна:
Польща
Тема:
Європейське енергетичне співтовариство
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Польща є стратегічним партнером для України у контексті диверсифікації джерел та шляхів енергопостачання, енергетичної безпеки та зміцненні енергонезалежності нашої країни, – зазначила перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Галина Карп під час зустрічі із заступником Міністра енергії Республіки Польща Анджеєм Піотровскi 21 листопада цього року.

У рамках заходу сторони обговорили перспективні напрями двосторонньої співпраці. Зокрема, основний фокус здійснено на нафтогазову, електроенергетичну та ядерну сфери.

У цьому контексті увагу приділено проекту будівництва магістрального газопроводу-інтерконектору«Дроздовичі – Більче – Волиця», а також обговорено поточний стан реалізації пілотного проекту «Енергетичний міст Україна – Європейський Союз».

 Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський повідомив про результати ознайомчого візиту польської делегації на Хмельницьку АЕС, який відбувся 20 листопада поточного року. У рамках візиту польська делегація ознайомилася з роботою Хмельницької АЕС, відвідала відкритий розподільчий пристрій 750 кВ, машинний зал та блочний щит управління енергоблока №2, учбово-тренувальний центр станції. Коментуючи перспективи проекту, Юрій Недашковський відзначив що енергоміст Україна-ЄС може стати мостом між енергосистемами Північної та Південної Європи. «Лінії електропередач від енергоблоку №2 ХАЕС на польський Жешув та на Західноукраїнську підстанцію і далі на угорську підстанцію Альбертирша в перспективі можуть стати не лише енергомостом до Європи але й між північчю та півднем Європи. Пропускна спроможність такого мосту становитиме до 2 тисяч МВт з кожного боку», – відзначив президент НАЕК «Енергоатом».

За результатами зустрічі сторони домовились співпрацювати у визначених напрямах та здійснювати усі необхідні заходи для реалізації проектів, що становлять значну зацікавленість та є взаємовигідними для обох країн.