Україна та Норвегія підтвердили наміри інтенсифікувати торговельно-економічне співробітництво

Регіон:
Країни Північної Європи
Країна:
Норвегія
Тема:
Економічна дипломатія
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

У Міненерговугілля 14 листопада проведено українсько-норвезькі консультації з економічного співробітництва під головуванням начальника управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Олександри Козловської. Зазначений захід відбувся на рівні керівників структурних підрозділів та експертів з метою детального обговорення домовленостей, досягнутих за результатами 1-го засідання українсько-норвезької міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі торгівлі, підприємництва та економіки (26-27 вересня 2016 року).

Також захід мав на меті підсумувати  результати проведеної роботи від дати проведення Комісії та створити змістовну площадку для подальшої відповідної роботи Сторін.

У ході консультацій підкреслено зростання протягом останнього року обсягів двосторонньої торгівлі, що і створило додаткові сприятливі передумови для результативного проведення двосторонніх Консультацій. «Україна відповідально ставиться до взятих на себе зобов`язань і має намір наповнити партнерські стосунки, як з ЄС у цілому, так і з Норвегією,  реальним економічним змістом у частині пошуку шляхів збільшення обсягів взаємної торгівлі; реалізації конкретних інвестиційних проектів, сумлінного виконання своїх транзитних зобов`язань; підвищення енергоефективності української економіки; співробітництва у галузі енергетики; ефективної реалізації фінансової допомоги», – наголосила Олександра Козловська.

У межах заходу сторони обговорили потенційні напрями співробітництва, зокрема сферу енергетики, торгово–економічну, рибну, транспортну, та приділили увагу інвестиційним питанням, включаючи питання сфери малого та середнього бізнесу.

Також до Консультацій долучились представники  норвезько-української ТПП (NUCC) та продемонстрували дві презентації: «Дорожня карта в галузі аквакультури» та «Програма «Молод підприємці» та її основні досягнення у 2017 році».

Українська сторона підкреслила зацікавленість у створенні додаткових інструментів залучення інвестицій в економіку України. Також відмічено, що цікавим та корисним може бути співпраця з Норвезько-українською торговою палатою щодо видання (покрокового) довідника з роз’ясненням конкретних дій та заходів українських компаній малого і середнього бізнесу для експорту продукції на ринок Норвегії.

Українська сторона сподівається на підтримку з боку Норвегії у вищезазначених ініціативах.

За результатами консультації сторонами підтверджено наміри до інтенсифікації співпраці у визначених напрямах з метою досягнення позитивного та успішного результату двостороннього економічного співробітництва.

Принагідно норвезьку сторону запрошено провести друге засідання українсько-норвезької  Комісії у  I половині 2018 році у м. Київ.