Україна та Литва обмінюватимуться досвідом у нафтогазовій, електроенергетичній та ядерній сферах

Регіон:
ЄС
Країна:
Литва
Тема:
Енергетична безпека
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Міністерством енергетики Литовської Республіки щодо стратегічної співпраці у галузі енергетики.

Метою документу є створення ефективної платформи співпраці у нафтогазовій, електроенергетичній та ядерній сферах, враховуючи завдання енергоефективності та енергозбереження.

Співробітництво здійснюватиметься через обмін досвідом у розвитку газових ринків України та Литви, виведенні з експлуатації та демонтажу атомних електростанцій; сфері відновлюваних джерел енергії, серед яких проекти «чистої» енергетики з використанням енергії сонця, біомаси.

Сторони також співпрацюватимуть у сфері енергоефективності та енергозберігаючих технологій; у питаннях створення електроенергетичного ринку та обміні досвідом щодо синхронізації енергосистем з енергосистемою континентальної Європи тощо шляхом інституційної співпраці у рамках функціонування відповідної Робочої групи.

Підписання відбулось за підсумками Десятого засідання Ради Президентів України та Литви в присутності лідерів держав Петра Порошенка та Далі Грібаускайтє.