Україна та Хорватія відновлюють роботу спільної Міжурядової українсько-хорватської комісії з торговельно-економічного співробітництва

Регіон:
ЄС
Країна:
Хорватія
Тема:
Публічна дипломатія
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

16 квітня в Загребі після п’яти з половиною років перерви відбудеться засідання спільної Міжурядової українсько-хорватської комісії з торговельно-економічного співробітництва. Про це повідомила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе після зустрічі з Прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, що відбулася в рамках 48-го щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму у Давосі (Швейцарія).

«Хорватія готова поглиблювати співпрацю з Україною в усіх сферах. Особливо важливим напрямом є торговельно-економічне співробітництво. Поновлення роботи Міжурядової комісії – дієвий інструмент для цього», – зазначив Андрей Пленкович.

Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила подяку Хорватії за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України та її європейського вибору, і зокрема, за послідовну й активну підтримку України в питаннях завершення ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС та лібералізації візового режиму для українських громадян.

Віце-прем`єр-міністр дала високу оцінку підтримці Хорватією резолюції Генасамблеї ООН «Становище з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь» і привітала початок діяльності двосторонньої Робочої групи з допомоги Україні.

Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила зацікавленість України у вивченні унікального досвіду Хорватії зі звільнення та мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій. Вона констатувала відчутний прогрес у двосторонньому військово-технічному співробітництві й запропонувала провести у 2018 році наступне засідання Об’єднаного комітету з військово-технічного співробітництва.

Також вона висловила очікування, що двосторонні економічні відносини країн будуть інтенсифіковані. Цьому має посприяти засідання спільної Міжурядової українсько-хорватської комісії з торговельно-економічного співробітництва, що відбудеться 16 квітня у Загребі. Серед успішних прикладів участі хорватського бізнесу в українських проектах Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала компанію «Crosco», яка у серпні 2017 року підписала з українською державною компанією «Укргазвидобування» два контракти загальною сумою 47 млн. євро на виконання робіт із розвідування покладів нафти у Полтавській області.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Прем`єр-міністру Хорватії за його особисту підтримку подальшого посилення галузевих санкцій ЄС проти Росії та продовження періодичності їхнього перегляду з шести до дванадцяти місяців.