Україна та Франція можуть збільшити взаємний товарообіг до 3 млрд дол.

Регіон:
ЄС
Країна:
Франція
Тема:
Економічна дипломатія
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Франція є важливим політичним та економічним партнером України – як в контексті розвитку Нормандського процесу, так і в контексті співпраці в різних секторах економіки, де показник взаємного товарообігу можна довести до 3 млрд дол. на рік. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Міністром у справах Європи та закордонних справ Франції Жан-Івом Ле Дріаном.

“Франція є надійним стратегічним партнером України. Лідерська позиція Парижа щодо територіальної цілісності України дуже важлива для нас. Ми щиро цінуємо підтримку Францією суверенітету України, – сказав Володимир Гройсман. – Товарообіг між нашими країнами минулого року дорівнював близько 2 млрд доларів; я певен, що ми можемо збільшити його на третину – до 3-3,5 млрд”.

У свою чергу Жан-Ів Ле Дріан підкреслив, що Франція зберігає рішучу підтримку України і налаштована продовжувати підтримувати цілісність та суверенітет України. “Франція також готова до співпраці у сфері економіки. Вона може бути корисною для обох сторін”, – зазначив Міністр.

У цьому контексті сторони домовилися активізувати роботу в рамках спільних комісій та комітетів з ключових питань – агросектору, енергетики, реформи державної служби тощо.

В рамках зустрічі підписана Спільна заява про наміри щодо розвитку двостороннього співробітництва між Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством у справах Європи та закордонних справ Франції.