Україна та Естонія посилять міжвідомчу взаємодію та обмін досвідом у сфері нейтралізації кібератак

Регіон:
ЄС
Країна:
Естонія
Тема:
Публічна дипломатія
Джерело:
http://mfa.gov.ua

Такий основний результат перших в історії українсько-естонських відносин двосторонніх міжвідомчих консультації у сфері зміцнення кібербезпеки, які відбулися 5 червня 2018 р. у МЗС України за участі Заступника Міністра закордонних справ України Василя Боднара. Захід проходив у рамках практичної реалізації домовленостей, досягнутих у ході переговорів між Президентом України Петром Порошенком та Президента Естонії Керсті Кальюлайд під час її перебування з офіційним візитом в Україні 22-24 травня 2018 р.

У рамках консультацій сторони обговорили сучасні тенденції у сфері кібербезпеки, основні механізми її зміцнення, а також перспективні напрями подальшої співпраці обох держав у зазначеній галузі.

У ході заходу делегація Естонії ознайомила українську сторону з досягненнями своєї країни у галузі моніторингу та нейтралізації проблем кібернетичного характеру, розбудови «цифрового суспільства», а також із стратегією естонської кібербезпеки.

Зі свого боку, українська делегація, серед іншого, комплексно ознайомила естонських колег з окремими аспектами масштабних кібератак на електронні та урядові ресурси України з боку Російської Федерації упродовж 2015-2018 рр., відзначивши, що кібератаки, підтримувані та фінансовані цією державою, стали одним із головних елементів «гібридної війни» проти України.

Українська сторона також висловила зацікавленість новаторським досвідом естонських фахівців у галузі забезпечення кібербезпеки під час проведення виборів місцевого та національного рівнів.