Україна та держави Африки зацікавлені в активізації співпраці

Регіон:
Субсахарська Африка
Країна:
Інше
Тема:
Публічна дипломатія
Джерело:
http://mfa.gov.ua

Протягом 6-10 лютого 2020 року в столиці Ефіопії м. Аддис-Абеба відбулися заходи 33-ї чергової сесії Асамблеї Африканського Союзу (АС) під гаслом «Примусити зброю замовчати: створення сприятливих умов для розвитку Африки».

У роботі 36-ї сесії Виконавчої ради АС на рівні міністрів закордонних справ країн-членів, яка проходила 6-7 лютого 2020 р., взяла участь делегація МЗС України на чолі з Директором Департаменту країн Близького Сходу та Африки Мирославою Щербатюк.

В Аддис-Абебі відбулися зустрічі української делегації, зокрема з Міністром закордонних справ і міжнародного співробітництва Союзу Коморських островів М. Ель-Аміном Суефом, високопосадовцями Гани, Замбії, Руанди та Південно-Африканської Республіки. У ході зустрічей, деякі з яких стали першими з часу встановлення дипломатичних відносин, було обговорено актуальні питання двостороннього співробітництва, просування на міжнародній арені українських зовнішньополітичних ініціатив, донесення позиції України щодо поточної ситуації на Донбасі та в Криму тощо. Відбувся також обмін думками стосовно взаємодії України та держав Африки у багатосторонніх форматах, зокрема в ООН.

Участь української делегації у заходах Асамблеї Африканського Союзу стала першою з часу набуття Україною статусу держави-спостерігача при АС у червні 2016 року та продемонструвала африканським партнерам налаштованість нашої держави розвивати з новою динамікою співробітництво з країнами Африки.