Україна потребує підтримки Хорватії в питаннях забезпечення прав людини в Криму та на Донбасі і звільненні українських політв’язнів, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Регіон:
ЄС
Країна:
Хорватія
Тема:
Захист прав людини
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Україна має надію на плідну співпрацю з Хорватією під час хорватського головування в комітеті міністрів Ради Європи та підтримку щодо вирішення питань порушення прав людини в Криму та на Донбасі і звільнення українських політичних ув’язнених, які перебувають на території Росії та на окупованих територіях. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром – Міністром закордонних та європейських справ Республіки Хорватія Марією Пейчинович-Бурич у Загребі.

«Ми готові підтримати вас у виконанні цього важливого обов’язку. Ми готові співпрацювати у реалізації ваших пріоритетів», – додала українська Віце-прем’єр-міністр. Вона наголосила, що відносини між державами традиційно доброзичливі, а з початком російської агресії проти України Хорватія стала одним з найбільш послідовних наших прихильників у Європейському Союзі. «Ми високо цінуємо цю принципову позицію. Україна вдячна Хорватії за послідовну підтримку прагнень європейської інтеграції нашої країни. Ваша допомога була особливо важливою для ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та безвізового режиму для громадян України. Я сподіваюсь, що ви будете продовжувати грати цю важливу роль у майбутньому», – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе. «На жаль, як Хорватія, так і Україна після здобуття незалежності були змушені захищати свою територіальну цілісність у боротьбі проти агресії колишніх метрополій. Сценарії цих агресивних дій дуже схожі, і проблеми, викликані війною, теж схожі. Єдина відмінність полягає в тому, що наша війна почалася приблизно на 20 років пізніше, ніж у вас», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

Сторони обговорили питання обміну досвідом в конкретних сферах, таких як психологічна реабілітація військових, розмінування, а також можливість створення окремої групи щодо вивчення хорватського досвіду європейської інтеграції. За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, українські парламентарі також зацікавлені в вивченні законодавчого досвіду хорватських колег у сфері європейської інтеграції.

Хорватська Віце-прем’єр-міністр зазначила, що «протягом останніх двох років відносини України та Хорватії, які є дійсно особливими, процвітають». Вона зазначила, що Хорватія пам’ятає та цінує те, що Україна першою з країн визнала незалежність Хорватії. «Хорватія підтримує ваші амбіційні прагнення щодо вступу до ЄС та НАТО», – додала Марія Пейчинович-Бурич.

За її словами, Хорватія відкрита для співпраці з Україною. На українському ринку з’являються хорватські промислові компанії, а Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС показала свої перші позитивні результати.

Сторони також обговорили можливість залучення хорватських компаній і фахівців для будівництва доріг в Україні. Марія Пейчинович-Бурич зазначила, що поштовхом для розвитку туризму в Хорватії був саме проект з масштабної реконструкції доріг, і очевидно, що такий досвід може бути корисним для України.