Україна – частина Транс’європейської транспортної мережі, – Володимир Омелян

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

«Україна включена до індикативних карт Європейської транспортної мережі TEN-T. Це великий успіх і великий виклик. Це означає, що транспортна інфраструктура України має якомога швидше стати єдиним цілим із інфраструктурою ЄС і розвиватися у гармонійному поєднанні. Швидкість, якість, безпека мультимодальних перевезень мають відбуватися за європейськими стандартами. Для інвесторів і міжнародних партнерів − це потужний сигнал, що інфраструктура України розвивається, має європейське майбутнє і в неї можна і потрібно вкладати кошти», − заявив Міністр інфраструктури Володимир Омелян, коментуючи результати Брюссельського Саміту Східного Партнерства.

У напрямку території України проходять 2 коридори Транс’європейської транспортної мережі: Коридор Рейн-Дунай проходить у сполученні через водні шляхи Майну та Дунаю, з важливим відгалуженням від Мюнхена до Праги, Жиліни, Кошице та до українського кордону; Середземноморський коридор, який пролягає від Піренейського півострова у напрямку угорсько-українського кордону.

Приєднання України до Транс’європейської транспортної мережі стало результатом послідовної наполегливої роботи Міністерства інфраструктури.

До цього часу ці транспортні коридори закінчувалися на українському кордоні з країнами ЄС. Відтепер коридор Рейн-Дунай і Середземноморський коридор включають територію України і відкривають великі перспективи широкомасштабної міжнародної співпраці з розвитку мультимодальних перевезень між Європою та Азією, закріплюють за Україною статус країни-транзитера.