У Парламенті Швеції вперше вшановано пам’ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр.

Регіон:
ЄС
Країна:
Швеція
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

29 листопада 2017 року у Парламенті Швеції вперше відбулося вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр.

Участь в заході взяли Спікер Шведського Риксдагу Урбан Алін, Перший Віце-спікер Шведського Риксдагу Ева ТаленФінне, керівник Шведсько-Української міжпарламентської групи дружби Крістер Хаммарберг, члени Шведського Риксдагу, акредитовані у Швеції посли країн світу, представники громадських організацій українців у Швеції.

Захід вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр. був організований за безпосереднього сприяння Міжпарламентської групи дружби між Риксдагом Швеції та Верховною Радою України.

Під час заходу до присутніх звернулися Спікер Парламенту Швеції У.Алін, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Швеції Ігор Сагач, Глава Шведсько-Української міжпарламентської групи дружби К.Хаммарберг.

Гостям заходу були продемонстровані світлини з архівів Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С.Пшеничного, очевидців трагічних подій в Україні в 1932-1933 рр., матеріали Українського інституту національної пам’яті.

Відомий музичний дует у складі українсько-шведської піаністки, директора Українського інституту у Швеції Наталії Пасічник та шведського скрипаля Крістіана Сворфара виконав “Мелодію” українського композитора Мирослава Скорика.

Пам’ять мільйонів закатованих голодом українців було вшановано хвилиною мовчання.