У Мінкультури представники Ради Європи презентували новий проект «Зміцнення захисту національних меншин в Україні»

Регіон:
ЄС
Тема:
Європейська інтеграція

Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко провела зустріч з представниками Ради Європи, які перебувають з робочим візитом в Україні з метою презентації та обговорення цілей і завдань нового проекту «Зміцнення захисту  національних меншин в Україні».

У зустрічі взяли участь Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг (Швеція) та представники Ради Європи Халвард Горсет (Норвегія), Стефано Валенті (Італія), Анета Вітвіцька (Польща).

Згаданий проект реалізується в рамках спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Партнерство заради належного врядування» та має на меті надання підтримки Уряду України для зміцнення правових та інституційних рамок щодо захисту національних меншин у відповідності до стандартів Ради Європи.

Під час обговорення проекту «Зміцнення захисту  національних меншин в Україні» було наголошено, що його реалізація сприятиме підвищенню потенціалу органів влади, відповідальних за питання національних меншин та мовної політики, щодо реалізації механізмів координації та консультації з усіма зацікавленими сторонами.

Світлана Фоменко наголосила на зацікавленості у міжнародній підтримці та сприянні зусиллям Міністерства культури України у частині відновлення та розвитку профільних підрозділів місцевих органів державної влади, відповідальних за реалізацію державної політики у сфері забезпечення прав національних меншин, особливо у тих регіонах, де історично мешкають представники багатьох національностей.

Окрім того, відомство зацікавлено у наданні експертної допомоги у вивченні європейського досвіду щодо механізмів та методів аналізу обсягів забезпечення потреб та захисту прав національних меншин та вивченні відповідного законодавства та механізмів  його імплементації у країнах ЄС тощо.

Зокрема, мова йшла про Концепцію державної етнонаціональної політики України, яка перебуває на стадії підготовки та експертного обговорення. Наразі при Міністерстві культури діє Експертна рада, створена для проведення аналізу суспільних процесів, підготовки експертної оцінки, надання рекомендацій та пропозицій з питань етнополітики, а також забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин.

Представники Ради Європи схвально оцінили основні напрямки діяльності Міністерства культури в частині формування та реалізації державної політики у сфері забезпечення прав національних меншин та висловили готовність сприяти підготовці відповідного законодавчого забезпечення державної політики в цьому напрямку та  зміцненню інституційних структур на місцях.