Треба негайно активізувати участь України у Дунайській та Макрорегіональній Стратегії ЄС для Карпатського регіону, – Ольга Стефанішина

Регіон:
ЄС
Країна:
Україна
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
kmu.gov.ua

На цьому, 22 липня, наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час наради щодо стратегічних питань реалізації державної політики у сфері транскордонного та регіонального співробітництва з Євросоюзом.

“Уже кілька років, як Україна приєдналася до Дунайської стратегії і Стратегії ЄС для Карпатського регіону, але я не бачу достатньої активності у цьому напрямку. Ми втратили чимало часу, тому доручаю негайно усім присутнім вжити всі необхідні кроки з українського боку і забезпечити належну роль України у цих ініціативах. Наша ціль – використати всі можливості, зокрема для розвитку транскордонного співробітництва. Необхідно відновити роботу, в рамках міжурядових комісій з нашими сусідами держави-членами ЄС. Важливо також якнайшвидше відновити роботу відповідного Координаційного центру Дунайської стратегії та затвердити План заходів», – зазначила Ольга Стефанішина.

Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що посилення транскордонного співробітництва України з країнами ЄС має велике значення як інструмент активізації економічних зв’язків та підвищення рівня життя громадян у прикордонних територіях України. Це також є важливим елементом втілення євроінтеграційних прагнень нашої країни.

“Україна має стати пріоритетним партнером у реалізації нових програм прикордонного співробітництва між країнами Європейського Союзу та Східного партнерства. Саме тому Україна має продемонструвати більше результатів для формування розширеного діалогу з ЄС та державами, які беруть участь у реалізації спільних програм.  Водночас, потрібно зробити додатковий акцент на залученні нових некредитних інструментів фінансування проектів транскордонного співробітництва”, – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

Участь у засідання взяли представники Секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів, Міністерства інфраструктури, Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства освіти і науки, Міністерства закордонних справ, Рахункової палати України, Державної аудиторської служби та інших

 Довідково

Стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону була затверджена Радою ЄС 24 червня 2011 року. Вона спрямована на інфраструктурний, екологічний, соціально-економічний та інституційний розвиток регіону. Стратегія охоплює 9 країн ЄС – Німеччину, Австрію, Словаччину, Чехію, Угорщину, Словенію, Румунію, Хорватію, Болгарію, а також 5 країн, що не входять до його складу – Сербію, Боснію та Герцеговину, Чорногорію, Молдову та Україну. Фінансування реалізації проектів в рамках Стратегії може бути здійснено за рахунок коштів в рамках наявних програм технічної допомоги ЄС та міжнародних фінансових організацій, національних бюджетів.