Створення Антикорупційного суду – найпріоритетніше завдання для українських депутатів, – Іванна Климпуш-Цинцадзе на зустрічі з європарламентарями

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Євроатлантична інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

На функціонування Антикорупційного суду, законопроект про створення якого внесений Президентом до Парламенту 22 грудня, вже передбачено кошти у бюджеті на 2018 рік, і найближчим часом депутати мають ухвалити цей довгоочікуваний закон. Про це Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила під час зустрічі з європарламентарями, членами неформальної групи друзів «Україна–ЄС».

«Антикорупційний суд – це не лише зобов’язання перед нашими міжнародними партнерами, це, в першу чергу, зобов’язання перед українцями подолати корупцію і створити умови для повноцінного функціонування правової держави», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

Депутат Європейського Парламенту Ребекка Хармс зазначила, що конструктивний діалог та злагоджена робота усіх антикорупційних відомств нині вкрай важливі для українського суспільства і міжнародних партнерів: «Україна повинна показати світу єдність у боротьбі з корупцією, Євросоюз очікує на конкретні результати, створення Антикорупційного суду було б саме тим очікуваним досягненням».

Під час зустрічі сторони також обговорили питання електронного декларування неурядових організацій, безвізового режиму між Україною та ЄС, деталі впровадження Закону «Про освіту», перспективи функціонування «Східного партнерства +» тощо.

Зокрема, голова неформальної групи ЄП «Друзі європейської України» Пятрас Ауштрявічіус наголосив, що Україна разом з Грузією та Молдовою мають активніше використовувати вже існуючі механізми співпраці з ЄС, а також запропонувати  спільне бачення співпраці у рамках «Східного партнерства+» і презентувати його найближчим часом європейським партнерам. «2018 рік має стати роком України», – додав Пятрас Ауштрявічіус.  Він зазначив, що успіх України, Молдови та Грузії напряму залежить від реалізації Угод про асоціацію, імплементація положень яких має закласти основи ефективних внутрішніх реформ.

Депутат Європейського Парламенту з групи «Європейська народна партія» Міхаель Гаалєр підкреслив, що настрої в Європейському Союзі постійно змінюються, а вплив Росії періодично відчувається у заявах деяких політиків. «Поряд з друзями України активно працюють і ті, хто всіляко підривають авторитет вашої держави. У цьому випадку найдієвіша протидія – успішна політика реформ української держави», – додав Міхаель Гаалєр.