Співробітництво в рамках Міжнародної Енергетичної хартії сприятиме забезпеченню сталої енергетики майбутнього

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Європейське енергетичне співтовариство
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua
28-29 листопада заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко взяла участь у 28-й сесії Конференції Енергетичної хартії у м. Ашгабат, Туркменістан.

У рамках сесії Наталія Бойко взяла участь в обговоренні підсумків діяльності Енергетичної хартії у цьому році та актуальних питань на наступний рік. Зокрема, учасники заходу розглянули питання модернізації Договору Енергетичної хартії та розвитку співробітництва з метою забезпечення сталої енергетики майбутнього.

Наталія Бойко повідомила про позитивні зміни у процесі трансформації енергетичної галузі України, зокрема про прийняття законів України: «Про ринок електричної енергії України»; «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг»; «Про ринок природного газу», який має на меті відокремлення бізнесів із транспортування, зберігання, видобутку і переробки газу.

Окрему увагу акцентовано на тому, що важливим етапом розвитку українського газового ринку створення газового хабу. Наразі Україна вперше увійшла до двадцятки кращих газових хабів Європи за рейтингом Європейської асоціації газових трейдерів (EFET).

«Для поліпшення позицій у цьому рейтингу Україна має встановити тарифи на внутрішніх точках входу/виходу з ГТС, запровадити щоденне балансування з урегулюванням небалансів та почати використовувати короткострокові стандартизовані продукти на торговельній платформі в межах щоденного балансування», – переконана Наталія Бойко.

Важливим кроком на шляху впровадження реформ, за її словами є нещодавно прийнята Енергетична стратегія України до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність», основними цілями якої є: свідоме та енергоефективне суспільство, енергетична незалежність ПЕК, розвиток ринків, інвестиційна привабливість, інтеграція газових і електроенергетичних мереж в енергетичний простір ЄС та сучасна система управління.

«У контексті безпеки постачання енергоносіїв Україна зарекомендувала себе як надійний транзитер і забезпечує безперебійну роботу своєї газотранспортної системи», – підкреслила Наталія Бойко та зауважила, що питання реалізації таких проектів, як «Північний потік-2» та Турецький потік, залишаються чутливими для нашої країни.

Робота 28-ї сесії Конференції Енергетичної хартії також включала Міністерську зустріч «Мобілізація інвестицій для сталого розвитку енергетики майбутнього та диверсифікації маршрутів транспортування», що стала майданчиком для дискусії для тих, хто приймає рішення на найвищому рівні, та представників енергетичних підприємств з питань політики у сфері сталих інвестицій в енергетику, надійного транзиту і диверсифікації маршрутів постачання та джерел енергетичних ресурсів у рамках членів Міжнародної Енергетичної хартії.

Сесія звершилася прийняттям спільної заяви, у якій наголошується на важливості стимулювання ініціатив з розвитку енергетичних ресурсів.