Сьогодні у Нью-Йорку розпочинає роботу чергова 74-а сесія Генеральної Асамблеї ООН

Регіон:
Інше
Країна:
Україна
Тема:
ООН
Джерело:
http://mfa.gov.ua

Україна як одна з держав-засновниць Організації виступає за посилення ролі багатостороннiх механiзмiв, зокрема ООН, у вирішенні нагальних проблем сьогодення. В умовах дедалi наполегливiших намагань зруйнувати світовий порядок, який заснований на мiжнародному правi i принципах Статуту ООН, лідерство цієї міжнародної організації є критично необхідним.

У рамках роботи нової сесії Генеральної Асамблеї ООН продовжимо працювати над реалізацією національних пріоритетів, насамперед у сфері відновлення суверенітету i територіальної цілісності нашої держави. У цьому зв’язку позитивно оцінюємо результати голосування 16 вересня щодо включення до проекту порядку денного 74-ї сесії окремого пункту «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України».

Розраховуємо на подальшу підтримку міжнародних партнерів у питаннях припинення збройної агресії проти України й досягнення мирного врегулювання та деокупації Кримського півострова та частини Донбасу.

Висловлюємо підтримку пріоритетам роботи новообраного Голови сесії Тіджані Мухаммад-Банде щодо сприяння зміцненню миру та безпеки, боротьби із бідністю, розвитку якісної освіти та розбудови інклюзивних суспільств. Очікуємо на продуктивні переговори світового співтовариства у рамках загальних політичних дебатів наступного тижня.

Готові також зробити активний внесок в успішне проведення у цей період ініційованих Генеральним секретарем ООН і державами-членами «п’яти самітів для людей планети»: першого Саміту Цілей сталого розвитку, Кліматичного саміту, а також засідань на найвищому рівні щодо охорони здоров’я, фінансування розвитку та проблематики малих острівних держав.