Сергій Савчук: Україна співпрацює з провідними країнами світу для залучення інвестицій у відновлювану енергетику

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Європейське енергетичне співтовариство
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, відкриваючи II Український форум з відновлюваної енергетики 30 листопада в Києві, наголосив, що Україна співпрацює з провідними країнами світу для залучення інвестицій у відновлювану енергетику.

«За останні 3 роки ми внесли суттєві зміни у законодавство, щоб інвестори могли швидко та надійно повертати кошти, вкладені у «зелені» проекти. У результаті з 2014 року інвестори залучили 800 млн євро у «чисті» проекти. Водночас ми продовжуємо працювати над питанням фінансування проектів у цій сфері. Для цього Агентство працює з відомствами багатьох країн світу, зокрема: Німеччини, Данії, Фінляндії, Канади», – повідомив Сергій Савчук.

«У найближчій перспективі планується налагодити співпрацю з Китаєм, США. Досвід, технології та інвестиції провідних країн світу – це значний внесок у розбудову вітчизняного ринку «зелених» проектів», – переконаний Голова.

Також у ході виступу Сергій Савчук оголосив важливу новину. 29 листопада МЗС Фінляндії та Північна екологічна фінансова корпорація «NEFCO» підписали Угоду про створення фонду обсягом 6 млн євро для фінансування якісних проектів з відновлюваної енергетики в Україні.

«Кошти з цього фонду буде спрямовано на підготовку та реалізацію якісних, а головне – «bankable» проектів», – підкреслив Сергій Савчук та додав, що координувати роботу Фонду з української сторони буде Держенергоефективності.

При цьому Сергій Савчук акцентував увагу на тому, що законодавче стимулювання розвитку відновлюваної енергетики продовжується. Зокрема, разом з Держенергоефективності розроблено та вже зареєстровано у Верховній Раді законопроект про створення в Україні гарантованого ринку виробництва та використання рідкого біопалива.

Також про реформи української «чистої» енергетики розповіли у вітальних промовах Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер та народний депутат України, в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК Олександр Домбровський.

Загалом понад 300 представників бізнесу, міжнародних організацій та фінансових установ обговорили перспективи впровадження «зелених» проектів в Україні, їхню інвестиційну привабливість та можливі джерела фінансування.