Сергій Савчук презентував потужній міжнародній енергетичній компанії переваги українського ринку «чистої» енергетики

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Європейське енергетичне співтовариство
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

рамках 8-ої сесії Асамблеї IRENA Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із народним депутатом України, в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК Олександром Домбровським провів зустріч із паном Жульєном Пуже – старшим віце-президентом з питань відновлюваної енергетики однієї з найбільших у світі енергетичних компаній «Total».

Водночас  компанія активно інвестує у проекти з відновлюваних джерел енергії, особливо у сонячну та біоенергетику.

На сьогодні у портфоліо компанії – одна з найбільших у світі сонячних електростанцій потужністю 579 МВт у Каліфорнії, США, а також низка таких станцій у Південній Африці, Японії та Чилі.

Крім цього, компанія запровадила 5 науково-дослідницьких програм з розробки інноваційних шляхів переробки біомаси для генерації енергії. Один з таких проектів – це BioTfueL, спрямований на виробництво біодизелю.

У 2018 р. має запрацювати новий проект компанії – «La Mède», одна з найбільших  в Європі установок для генерації 500 тис. метричних тонн біодизелю в рік.

У свою чергу Голова Держенергоефективності С.Савчук запевнив Жульєна Пуже у значному потенціалі України для проектів з відновлюваної енергетики.

“Ми маємо колосальні можливості для використання відходів сільського господарства, як сировини для генерації енергії. На законодавчому рівні вже запровадили стимулюючий тариф на виробництво тепла «не з газу». Наразі працюємо над створенням гарантованого ринку твердого і рідкого біопалива”, – підкреслив С.Савчук.

За підсумками зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю. Держенергоефективності представить компанії детальну інформацію щодо стану розвитку відновлюваної енергетики в Україні, діючого законодавства та ознайомить із потенційними проектами у цій сфері.

Довідково

Українська делегація взяла участь у 8-ій сесії Асамблеї IRENA за сприяння Проекту UNIDO UKR IEE «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» та Проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні».