Санкції ЄС проти Росії мають залишатися незмінними – Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто

Регіон:
ЄС
Тема:
Питання міжнародної безпеки
Джерело:
http://mfa.gov.ua

1 листопада Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко зустрівся з Міністром закордонних справ Фінляндії Пеккою Хаавісто, який перебуває з робочим візитом в Україні. Візит розпочався зі спільного вшанування пам’яті захисників України від російської агресії та покладанням квітів до Стіни пам’яті.

Вадим Пристайко висловив переконання, що поїздка Пекки Хаавісто до зони проведення ООС дозволить збагнути масштаби втрат України та страждань цивільного населення від тривалої російської агресії. Глава фінляндського МЗС наголосив на налаштованості Фінляндії як головуючої в Раді ЄС країни відстоювати необхідність продовження санкцій проти Росії та запевнив у підтримці Фінляндією територіальної цілісності і суверенітету України, невизнання спроби незаконної анексії Криму.

Обговорюючи актуальні питання двостороннього співробітництва, Вадим Пристайко підкреслив зацікавленість України у залученні передових технологій в енергоефективності, утилізації відходів та управління лісовими ресурсами. Міністр подякував за впровадження Фінляндією енергоефективних технологій у школі в Херсонській області і запропонував розглянути можливість реалізації подібного інфраструктурного проєкту на сході України в рамках відбудови Донбасу.
З 1 липня до 31 грудня 2019 р. Фінляндія головує в Раді ЄС.