Розглянули питання щодо можливостей розгортання миротворчої Місії ООН на тимчасово окупованих територіях України та участі Збройних сил Швеції, – Степан Полторак

Регіон:
ЄС
Країна:
Швеція
Тема:
Питання міжнародної безпеки
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Розглянули питання щодо можливостей розгортання миротворчої Місії ООН на тимчасово окупованих територіях України та участі Збройних сил Швеції. Про це сьогодні, 5 березня, під час брифінгу для представників ЗМІ після зустрічі із Міністром оборони Королівства Швеція Петером Хультквістом повідомив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

«Сьогодні під час зустрічі з колегою з Королівства Швеція ми розглянули питання щодо можливостей розгортання миротворчої Місії ООН на тимчасово окупованих територіях України та можливості взяти участь у цій Місії Збройних сил Швеції, — зазначив Степан Полторак. — Я б хотів сказати, що по всіх питаннях ми домовилися, і наше рішення абсолютно конструктивне», — підкреслив Міністр оборони України Степан Полторак.

Глава оборонного відомства повідомив, що під час зустрічі сторони обговорили безпекову ситуацію як в Україні, так і в світі.

«Ми розглянули питання продовження співпраці у сфері підготовки підрозділів Збройних Сил України шляхом можливого залучення представників Збройних сил Швеції до проведення навчально-тренувальної місії операції «UNIFIER» в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки на Яворівському полігоні в Львівській області», — зазначив Степан Полторак.

У свою чергу Петер Хультквіст зазначив: «Ми дуже зацікавлені в участі в навчально-тренувальної місії операція «UNIFIER». Для нас важливий обмін досвідом та інформацією, а ваш досвід є унікальним. Ми готуємося взяти участь у цій місії, наші експерти розглядають можливі напрямки участі. Ми готові розвивати та поглиблювати наші відносини».

Серед можливих напрямків співпраці в рамках участі в цій місії глава оборонного відомства Королівства Швеція визначив можливі напрямки співпраці щодо гендерних питань, військової поліції, базової підготовки військовослужбовців та підрозділів, захисту навколишнього середовища.

У ході зустрічі сторони обговорили можливості розширення формату співпраці між міністерствами оборони України та Королівства Швеція. «Зокрема, ми домовилися переглянути міжурядовий протокол, згідно з яким будуються наші взаємовідносини. Цей міжурядовий протокол був підписаний ще у 2001 році, ми сьогодні домовилися про те, що необхідно побудувати повноформатний договір між Міністерством оборони України та Міністерством Швеції щодо співпраці в оборонній сфері», — повідомив глава оборонного відомства.