Ми рішуче налаштовані на поглиблення співпраці з оборонним відомством Фінляндії та переведення її у практичну площину, – Степан Полторак

Регіон:
ЄС
Країна:
Фінляндія
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

У Фінляндії відбулася зустріч Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака та Міністра оборони Фінляндії Юссі Нііністьо.

«Український народ цінує послідовні кроки Фінляндії в інституціях ЄС щодо посилення санаційного списку на Росію, а також сприяння в реалізації курсу України на європейську інтеграцію», – сказав Степан Полторак.

В рамках зустрічі сторони обговорили сучасну безпекову ситуацію в Україні та в світі, реформування українського оборонного відомства та поглиблення двостороннього співробітництва між оборонними відомствами країн.

«Для нас важлива підтримка щодо врегулювання конфлікту на сході країни, в тому числі шляхом можливого залучення сил та засобів Сил оборони Фінляндії до миротворчої Місії ООН в Україні, – підкреслив Міністр оборони України.  – Ми розраховуємо на продовження воєнно-політичного діалогу, поширення двостороннього співробітництва між Україною та Фінляндією у військовій сфері. Україна зробила значний  внесок у подоланні глобальних та регіональних викликів, наша держава – надійний союзник західного світу і фактичний учасник трансатлантичної спільноти. Міністерство оборони України рішуче налаштоване на поглиблення співпраці з оборонним відомством Фінляндії та переведення її в практичну площину».

Під час зустрічі також обговорювалися питання продовження співпраці у сфері військової освіти та науки, професійної підготовки, співробітництва у військово-медичній сфері, започаткування співробітництва у сфері кібернетичної безпеки.

В рамках зустрічі глави оборонних відомств Республіки Фінляндія та України обговорили можливість обміну досвідом з питань організації територіальної оборони, проведення мобілізаційних заходів.