Прем’єр-міністр: Відносини з Канадою дуже важливі для України, особливо в контексті головування Оттави в G7

Регіон:
Інше
Країна:
Канада
Тема:
Публічна дипломатія
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Відносини з Канадою є одним з важливих питань міжнародної складової роботи Уряду України, особливо в контексті головування Оттави у групі Великої Сімки. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Міністром закордонних справ Канади Христею Фріланд. Зустріч відбулася в рамках візиту Міністра в Україну.

Глава Уряду України подякував Уряду Канади за теплий прийом під час візиту української урядової делегації до Канади і підкреслив, що завжди радий приймати канадських партнерів у Києві. Він додав, що порядок денний відносин двох країн – надзвичайно насичений.

Спектр співпраці – від агросектору до сфери авіабудування та спільного освоєння космосу. Важливий інструмент співробітництва, підкреслив Володимир Гройсман, угода про зону вільної торгівлі, яка вже дозволила подвоїти взаємну торгівлю. «І зараз треба в повній мірі використати потенціал Угоди про ЗВТ», – сказав Глава Уряду.

Зі свого боку Христя Фріланд запропонувала підтримку Києву. «Для Канади стосунки з Україною теж дуже важливі. Канада буде головою групи G7, і ми будемо готові обговорити українське питання (різних його аспектів)», – сказала Христя Фріланд.

Під час переговорів сторони підбили підсумки 2017 року і визнали амбітність планів на наступний, 2018 рік. Серед найбільш пріоритетних – подальша дерегуляція та запровадження нової системи державного контролю, впровадження нових правил приватизації та проведення першої хвилі масштабного продажу не стратегічних державних активів, подальша співпраця з міжнародними фінансовими організаціями, передусім з МВФ.

«Нам вдалося консолідувати співпрацю з Парламентом для проведення реформ, – сказав Володимир Гройсман. – Будемо все робити для того, аби бути консолідованими й надалі. Покладаю надії, що вже в першому півріччі 2018 року ми ухвалимо необхідні рішення, аби за підсумками 2018 року мати 3-4% зростання економіки».

Довідково

У січні-вересні 2017 р. обсяг торгівлі товарами та послугами зріс на 43 % і склав $327,6 млн. Експорт з України до Канади зріс на 24 % і склав $98,2 млн. В структурі українського експорту до Канади переважали поставки: неблагородних металів (чорні метали, мідь), машин та устаткування, транспортні засоби, соки, мед, медичні прилади тощо.

Україна зацікавлена продовжити переговори щодо збільшення експорту продукції харчової промисловості, щодо розвитку співпраці у секторі з виробництва запасних частин та комплектуючих виробів для аерокосмічної та авіаційної промисловості, щодо розвитку космічної галузі – від розробки нових ІТ-рішень до запуску нового супутника зв’язку тощо.

Канада зацікавлена продовжувати проекти підтримки малих та середніх підприємств, допомагати в удосконаленні податкових та митних процедур, опрацьовувати спільні проекти в секторі видобутку природного газу в Україні. Також Уряд Канади готовий підтримати запуск інституції з підтримки та просування експорту в Україні у 2018 році.