Представники соціальних відомств України та Литви посилюють співробітництво у межах імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Регіон:
ЄС
Країна:
Литва
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

З 27 до 29 листопада 2017 року у Міністерстві соціальної політики  відбулися українсько-литовські експертні консультації з приводу імплементації окремих європейських директив, передбачених додатком XL Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Відкриваючи консультації, заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна зазначила, що нині Україна повноцінно розпочала реалізацію Угоди про асоціацію, яка 1 вересня 2017 року  набула чинності у повному обсязі.  Вона наголосила на важливості використання практичного досвіду Литовської Республіки в імплементації директив, які стосуються недопущення дискримінації у сфері трудових відносин.

Українські та литовські колеги поділилися досвідом щодо запровадження в національне законодавство Директиви Ради 2000/43/ЄС від 29.06.2000 щодо імплементації принципу рівності між особами незалежно від расової чи етнічної належності, Директиви Ради 2000/78/ЄС від 27.11.2000, яка встановлює  загальну систему рівності у сфері занятості та професійній діяльності та Директиви Ради 98/59/ЄС про наближення законодавства держав-членів щодо колективного звільнення. Окремо сторони торкнулися питання тягаря доказування  в адміністративних або судових процедурах щодо дискримінації у трудових відносинах, який відповідно до вищезазначених європейських директив, покладається на особу, підозрювану у вчиненні дискримінації.

Литовські колеги також ознайомилися з роботою Державної служби зайнятості, відвідали Інститут підвищення кваліфікації ДСЗ, Київський міський центр зайнятості, Центр соціальних служб Святошинського району м. Києва.

За результатами українсько-литовських експертних консультацій досягнуто домовленості стосовно подальшого вивчення досвіду Литовської Республіки в імплементації Директиви 2003/88/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 4.11.2003  про деякі аспекти організацію робочого часу та Директиви 2006/54/ЄС Європейського Парламенту  та Ради від 05.07.2006  про реалізацію принципів рівних можливостей і рівного ставлення до чоловіків та жінок у питаннях працевлаштування та зайнятості.