Попри те, що економіка Франції зазнає втрат від санкцій, ми дотримуємося санкційного режиму щодо Росії, – Міністр з європейських питань Франції

Регіон:
ЄС
Країна:
Франція
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Парижі з Міністром з європейських питань Міністерства Європи та закордонних справ Франції Наталі Луазо. 

Сторони обговорили широке коло питань співпраці України та Франції,  підготовку до Саміту Східного партнерства у Брюсселі, санкції проти Росії, реформи в Україні тощо.

Обговорюючи питання Східного партнерства (СхП), Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання, що  напрацювання трьох партнерів в рамках СхП, – Грузії, Молдови та України, – будуть відображені  в підсумковому  документі саміту. Наталі Луазо зазначила, що важливою метою саміту є продемонструвати єдність та успіх реформ в країнах, що підписали угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Віце-прем’єр-міністр наголосила, що європейські санкції проти Росії залишаються головним інструментом впливу на політичне керівництво Російської Федерації. «На сьогодні це найдієвіший спосіб тиску на російський режим задля виконання Мінських угод та припинення агресії проти України.   Україна  розраховує на постійну підтримку Франції в цьому питанні», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Попри те, що економіка Франції зазнає  втрат від санкцій,  наша країна  дотримується санкційногорежиму, оскільки наразі немає передумов для їх послаблення», – зазначила французький міністр.

Віце-прем’єр-міністр України заявила, що сьогодні немає  жодних підстав для повернення російській делегації права голосу в ПАРЄ, оскільки за 3 роки Російська Федерація не продемонструвала прогресу у виконанні резолюцій ПАРЄ щодо російської військової агресії проти України.

Під час обговорення  теми введення миротворців на Схід України, Луазо зазначила, що Франція поділяє підходи України щодо введення миротворчої місії ООН та продовжує консультації з цього питання, надаючи  важливе значення мандату майбутньої місії. Вона також наголосила, що миротворча операція повинна насамперед слугувати консолідації прогресу у рамках Мінських домовленостей.

Наталі Луазо своєю чергою підкреслила, що очевидним є те, скільки змін одночасно відбувається в Україні, і запевнила в тому, що Франція і надалі підтримуватиме хід реформування України, але головне, щоб якомога швидше громадяни України на собі відчули результати цих реформ.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також зазначила, що Україна  вдячна французькій стороні за внесок у побудову саркофагу на Чорнобильській АЕС, який становить 178 млн. євро. Французька сторона також  профінансувала  проведення компанією “ENGIE” попередніх техніко-економічних досліджень з метою будівництва сонячної електростанції в Чорнобилі.