Під час Міністерської конференції СОТ в Аргентині українська делегація провела низку зустрічей щодо розширення торговельно-економічного співробітництва

Регіон:
ЄС
Країна:
Аргентина
Тема:
СОТ

11 грудня завершився другий день 11-ої Міністерської конференції СОТ в Аргентині, де перебуває українська делегація на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим, за участі заступника Міністра – Торгового представника України Наталії Микольської.

На полях Конференції міністрів українська делегація провела низку продуктивних зустрічей з питань розширення торговельно-економічного співробітництва.

Так, з Міністром промисловості і торгівлі Єгипту Тареком Кабілем обговорювався посилений розвиток співпраці у сільськогосподарській сфері, туризмі, енергетиці, промисловості та фармацевтиці.

“Нам слід активно розвивати українсько-єгипетські торговельні зв’язки, адже ми маємо значні можливості для нарощування експорту до Єгипту з України. Крім того, Україна завершує процедуру приєднання до Конвенції Пан-Євро-Мед, що сприятиме пожвавленню торгівлі у середземноморському регіоні”, – наголосив на зустрічі Степан Кубів.

Наталя Микольська відзначила, що з січня по вересень 2017 року експорт з України до Єгипту склав $1,4 млрд і може бути збільшений.

“У нашій торгівлі є вигідна особливість: Єгипет переважно експортує те, що Україна імпортує, тому з точки зору здешевлення логістики та інших складових нам вигідно розвивати торгівлю з фокусом на цю обставину”, – наголосила Торговий представник України.

На зустрічі з Міністром промисловості, зовнішньої торгівлі та послуг Бразилії українська делегація обговорила проведення відео-конференції на початку лютого 2018 року.

Степан Кубів підкреслив, що важливо напрацювати чіткі домовленості (Дорожню карту) щодо пріоритетних напрямків та галузей взаємодії, які формуватимуть порядок денний найближчої Міжурядової комісії зі співробітництва Україна-Бразилія.

“Нам слід активізувати роботу щодо проведення чергового засідання Міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва Україна-Бразилія. Ми маємо великі перспективи посилення взаємодії у торгівлі, аерокосмічній галузі, сільському господарстві, енергетиці, фармакології та медицині”, – зазначив Степан Кубів.

На зустрічі з Міністром економіки і торгівлі Держави Катар, Шейхом Ахмед бін Джасім бін МохаммедАль Тані йшлося про інвестиції в Україну. Так, Степан Кубів підкреслив, що завдяки системним реформам в Україну вигідно інвестувати.

“Для підприємців Катару саме зараз найбільш вигідно інвестувати в Україну. Ми проводимо системні реформи, які стабілізували економіку і продовжують полегшувати ведення бізнесу в Україні. Маємо безліч цікавих проектів у енергетиці, ІТ, промисловості, агросфері, інфраструктурі”, – зазначив Степан Кубів.

Він також наголосив, що способом інвестування в Україну може стати участь підприємців Катару у приватизації в Україні.

“Раджу пильно придивитися до приватизації, де інвестор може знайти для себе пропозиції у різних сферах та на різний обсяг інвестицій. Україна саме вдосконалює законодавство у сфері приватизації, запроваджує більш прозорі процедури з використанням цифрових сервісів ProZorro, вносить кращі світові практики у процес приватизації”, – наголосив Степан Кубів.

Наталія Микольська зазначила, що наразі торгівля з Катаром демонструє значні темпи зростання.

“Зовнішньоторговельний оборот товарів між Україною і Катаром за 9 місяців 2017 зріс майже на 25%, а експорт товарів у України до Катару збільшився у 3,2 раза. Це свідчить про великий взаємний інтерес між нашими країнами, відтак варто активізувати торгівлю та інші перспективні напрямки співпраці”, – зазначила Наталія Микольська.

На зустрічі з Міністром економіки Туреччини Фатіхом Метіном обговорювали розвиток взаємної торгівлі та завершення процедур укладення Угоди про вільну торгівлю Україна- Туреччина.

“Ми наголосили на продовженні переговорного процесу щодо укладання Угоди про вільну торгівлю на взаємовигідних для обох сторін умовах. Робота над угодами про вільну торгівлю важлива, тому що це відкриття нових експортних ринків та збільшення можливостей на наявних”, – підсумувала Наталія Микольська.