Павло Розенко: Ми чудово розуміємо, хто хоче скористатися загостренням українсько-польських відносин – але ми цього не допустимо

Регіон:
ЄС
Країна:
Польща
Тема:
Публічна дипломатія

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко переконаний, що у ході двостороннього діалогу між Урядами України та Польщі вдасться вирішити всі спірні питання та знайти порозуміння між двома державами. Про це він заявив в ефірі «5 каналу».

«Очевидно, що за один день проблему, яка виникла, ми не вирішимо, нам потрібен певний процес порозуміння і я сподіваюся, що в рамках діалогу з Урядом Польщі ми зробимо все можливе, щоб уникнути нікому з нас не потрібного загострення. Адже ми чудово розуміємо хто цим загостренням хоче скористатися, ми чудово розуміємо, що до руйнування українських пам’ятників в Польщі і до плюндрування польських пам’ятників в Україні причетний не хто інший, як Росія», – сказав він.

За словами Павла Розенка, зустріч Президентів України та Польщі, яка відбулася наприкінці минулого року, дуже чітко засвідчила прагнення до порозуміння і вирішення спірних питань між двома державами. «Зустріч двох Президентів – це потужний сигнал, в тому числі і гарячим головам, що розхитати добросусідські відносини між Польщею і Україною нікому не вдасться. Ми зробимо все, щоб не дати третій стороні відкинути взаємини двох держав на століття назад», – наголосив Віце-прем’єр.

Павло Розенко також зазначив, що процес пошуку порозуміння має бути максимально деполітизований. «Потрібно деполітизувати цей процес, ми повинні відділити внутрішні польські та внутрішні українські процеси від теми двосторонніх відносин, особливо це стосується непростих питань історії. Ми маємо дати можливість дискутувати навколо історичних питань насамперед історикам, ми не повинні накручувати суспільство гаслами чи критикою один одного», – підкреслив він.

«Це має бути абсолютно рівноправний спільний діалог – не монолог, не ультиматуми чи погрози з будь-яких сторін, а саме діалог між двома сторонами», – підсумував Віце-прем’єр-міністр.