Павло Клімкін взяв участь у засіданні «Україна + Друзі України в ЄС»

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

19 березня Міністр закордонних справ України взяв участь у засіданні «Україна + Друзі України в ЄС» на рівні глав зовнішньополітичних відомств держав-членів ЄС за участі Високого представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріки Могеріні та Комісара ЄС з питань ЄПС та переговорів з розширення Йоганнеса Гана. Зустріч була організована за сприяння Міністра закордонних справ Литви Лінаса Лінкявічуса.

Перед засіданням Ради ЄС із закордонних справ, на порядку денному якого стояло питання України, Павло Клімкін поінформував своїх колег про ситуацію на Донбасі, продовження активних обстрілів українських позицій підтримуваними Росією бойовиками, у т.ч. зростання випадків використання забороненої зброї. У цьому контексті Міністр окремо наголосив на важливості політичної підтримки з боку ЄС щодо розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі, яка повинна мати доступ до всіх тимчасово окупованих РФ територій Донецької та Луганської областей України та неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону.

Глава зовнішньополітичного відомства України подякував керівництву ЄС за чітку позицію щодо невизнання виборів президента РФ на Кримському півострові, висловлену у Декларації Високого представника ЄС Федеріки Могеріні від імені держав-членів ЄС з нагоди четвертих роковин незаконної окупації півострова. Павло Клімкін закликав міністрів закордонних справ ЄС до посилення тиску на РФ з метою мирної деокупації Криму, а також звільнення незаконно утримуваних Росією громадян України.

Важливою частиною дискусії стало обговорення прогресу України на шляху реформ, зокрема в контексті імплементації Угоди про асоціацію.

У ході зустрічі Павло Клімкін також детально поінформував про ситуацію, яка склалася в енергетичній сфері, у зв’язку з відмовою «Газпрому» від виконання рішення Стокгольмського арбітражу. У цьому контексті Міністр підкреслив, що, попри порушення стороною РФ своїх договірних зобов’язань, Україна доклала всіх зусиль для безперебійного транзиту газу до країн ЄС.

У рамках зустрічі сторони приділили окрему увагу шляхам подальшої підтримки України з боку ЄС як в імплементації реформ, так і в контексті подолання існуючих безпекових загроз.