Олексій Чернишов зустрівся з Президентом Швейцарії в рамках її державного візиту в Україну

Регіон:
ЄС
Країна:
Швейцарія
Тема:
Публічна дипломатія
Джерело:
kmu.gov.ua

22 липня Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов долучився до заходу за участю Президента Швейцарської Конфедерації Симонетти Соммаруги, яка в рамках програми свого першого державного візиту до України відвідала ОСББ «Київенерго», утворене мешканцями багатоквартирного будинку в Дніпровському районі столиці.

В заході взяли також участь київський міський голова Віталій Кличко, представники Мінрегіону, КМДА, Посольства Швейцарії та IFC.

Від імені Уряду Міністр привітав Президента Швейцарської Конфедерації та подякував за послідовну всебічну підтримку, яку надає саме Швейцарська Конфедерація Україні у впровадженні реформ енергоефективності, місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

«Мені особисто дуже приємно, що в рамках першого в історії державного візиту в Україну Її високоповажності Президента Швейцарської Конфедерації, Федеральної Радниці пані Симонетти Соммаруги, відбувається саме ця зустріч. Сьогодні ми з вами маємо нагоду переконатися в тому, наскільки потужно й ефективно може працювати система ОСББ в Україні», – підкреслив Олексій Чернишов. Під час прес-підходу Президент Швейцарії пані Соммаруга зазначила, що Швейцарія з 2010 року підтримує Україну в реформуванні управління багатоквартирними будинками, і готова й надалі продовжувати надавати підтримку у цій сфері. «Це надихає – бачити, як ми разом працюємо над рішеннями, що однаково застосовні як у швейцарських, так і в українських містах», – наголосила вона.

«Завдяки підтримці проекту IFC «Енергоефективність в житловому секторі України» українські ОСББ вже отримали доступ до фінансування у розмірі близько 280 млн доларів США на заходи з енергомодернізації. Ми сподіваємося на поглиблення співпраці з Урядами України та Швейцарії для підвищення енергоефективності у секторі та покращення добробуту українців», – сказав Джейсон Пеллмар, Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові.

«Вже кілька років Україна відзначається вагомими досягненнями у сфері енергоефективності у житловому секторі країни. Успішно реалізується низка проектів з енергоефективності за підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) в Україні, в яких Мінрегіон виступає бенефіціаром та плідно співпрацює з Швейцарським бюро співробітництва в Україні. З 2010 року в нашій країні успішно розвивається проект «Енергоефективність у житловому секторі України» (IFC)», – зауважив також Олексій Чернишов.

Наприкінці заходу за участю запрошених відбулась прес-конференція «Важливість ОСББ для енергоефективності багатоквартирного фонду в Україні».

Довідково

Мінрегіон є бенефіціаром проектів з енергоефективності, що здійснюються в Україні за підтримки Швейцарської Конфедерації через Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO). У Вінниці вже завершено проект з модернізації системи централізованого теплопостачання у трьох мікрорайонах міста із реконструкцією газових та побудовою твердопаливних котелень, заміною мереж та встановленням ІТП. У Житомирі триває проект з покращення інфраструктури міста та його енергоефективності, впровадження відновлювальних джерел енергії, розвитку інституційної спроможності та обізнаності з питань енергоефективності та відновлювальної енергетики в цілях покращення рівня життя, сприяння економічному розвитку та впливу на кліматичні зміни. Уповноваженим донором в Україні визначено Швейцарське бюро співробітництва в Україні.

Також з 2010 року в Україні функціонує проект «Енергоефективність у житловому секторі України» (IFC). Проект надав консультативну підтримку для розробки та прийняття Законів України «Про особливості прав власності багатоквартирних будинків», «Про житлово-комунальні послуги» та «Про Фонд енергоефективності», а також надав консультативну підтримку Мінрегіону та Держенергоефективності у розробці, затвердженні та впровадженні Програми «Теплі кредити». За активної участі Проекту була розроблена Концепція Фонду енергоефективності.