Олександр Саєнко:Реформа держуправління – умова успішної євроінтеграції України

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

16 листопада представники Уряду, центральних органів виконавчої влади, Верховної ради, Європейського Союзу, спільної ініціативи ЄС та ОЕСР SIGMA, експертного середовища, громадських організацій та міжнародних проектів обговорили досягнення та виклики реформи державного управління в Україні.

Міжнародну конференцію відкрили Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Посол ЄС в Україні, Голова Представництва ЄС в Україні Хюґ Мінгареллі. Володимир Гройсман зазначив, що реформа державного управління є однією з ключових реформ, адже без належної якості управління, неможливо побудувати сильну, економічно розвинуту та демократичну державу. Хюґ Мінгареллі наголосив, що Україна є пріоритетним партнером для ЄС, та підкреслив необхідність провести успішну реформу державної служби, міністерств та забезпечити ресурси в державному бюджеті на впровадження реформи державного управління.

Під час першої частини конференції про ключові досягнення та виклики реформи державного управління дискутували Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко, Голова Групи підтримки України Пітер Вагнер, народний депутат України Сергій Власенко та співзасновник Громадянської Платформи «Нова Країна» Валерій Пекар. Олександр Саєнко розповів про впровадження реформи держуправління, поточний стан та ключові досягнення. Міністр наголосив на важливості стратегічного планування для координації ресурсів та ефективної реалізації пріоритетних реформ, визначених Урядом, нових процедур підготовки прийняття рішень, ефективній комунікації з усіма зацікавленими сторонами. Активно триває реформа 10 пілотних міністерств, в яких створено нові структури – директорати, що зосередяться на стратегічному плануванні, формуванні політики та впровадженні реформ. Міністерства мають стати потужними аналітичними центрами, що залучають до розробки урядових рішень всіх ключових учасників та готують найбільш ефективні пропозиції вирішення проблем. За оновленою процедурою відбуваються конкурси на нові посади державної служби в директоратах. Фахівці, що прийдуть працювати на державну службу в нові директорати, працюватимуть не тільки за конкурентні зарплати, але й за якісно новими процедурами прийняття рішень. «Стратегія реформування державного управління до 2020 року, що відповідає європейським принципам SIGMA,  є  комплексним та амбіційним завданням для України», – зазначив Олександр Саєнко.

Голова Групи підтримки України Пітер Вагнер наголосив, що ЄС підтримує реформу державного управління, оскільки бачить реальне політичне лідерство та можливості її впровадження, проте не виплачує більш високі зарплати державним службовцям в рамках реформи державного управління. ЄС здійснює фінансову підтримку комплексної реалізації Стратегії з реформування до 2020 року. На основних викликах реформи державного управління зосередили свою увагу Сергій Власенко та Валерій Пекар. Зокрема, Валерій Пекар оцінив успішність запобігання ключовим ризикам у впровадженні реформи держуправління, визначив основні проблеми та підкреслив значення нових структур, процесів та людей для успішного впровадження реформи держуправління.

Більш детально про імплементацію реформи державного управління в сфері адміністративних послуг, реформи державної служби та десяти пілотних міністерств розповіли заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодов, голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко та заступниця Державного секретаря КМУ Тетяна Ковтун. З презентацією ініціативи SIGMA, що вже наступного року здійснюватиме оцінку державного управління в Україні відповідно до європейських принципів, виступили керівник програми SIGMA Карен Хіл та Голова відділу Генерального Директорату з питань сусідства і переговорів щодо розширення Бернард Брунет.

“З самого початку роботи Уряду реформа державного управління була нашим пріоритетом. Це – умова впровадження всіх інших реформ, а також умова успішної євроінтеграції України. Я радий, що останні два роки Уряд, наші європейські партнери та громадські експерти злагоджено працюють над спільною метою”, – зазначив Олександр Саєнко.