Наша допомога – це запорука вашої перспективи вступу до ЄС, – Голова Комітету Сенату Парламенту Чехії

Регіон:
ЄС
Країна:
Чехія
Тема:
Публічна дипломатія
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Головою Комітету із закордонних справ, оборони та безпеки Сенату Парламенту Чеської Республіки Франтішеком Бубланом.

Віце-прем’єр-міністр подякувала чеській делегації за підтримку України у європейських інституціях, у взаємодії з Вишеградською групою та на інших міжнародних майданчиках. Також вона додала, що наша країна зацікавлена у поглибленні політичного діалогу та економічної співпраці на усіх рівнях.

Іванна Климпуш-Цинцадзе порушила питання розширення військово-технічного співробітництва між країнами, особливо у світлі російської агресії. Як приклад вдосконаленої системи контролю імпорту озброєння Віце-прем’єр-міністр згадала про постачання Україні американських ракетних комплексів Javelin.

Говорячи про безпекову ситуацію, співрозмовники також торкнулися теми сучасних загроз. Україна стала однією з перших об’єктів інформаційних та кібератак, гібридної війни Кремля. Тому наша країна зацікавлена у чеському досвіді посилення кібербезпеки та у спільному реагуванні на нові загрози.

Віце-прем’єр-міністр зазначила, що Україна розраховує на допомогу Чехії у просуванні європейських і євроатлантичних прагнень нашої країни в інституціях ЄС та НАТО і подякувала Чехії за підтримку санкцій проти Росії і стійку позицію стосовно територіальної цілісності України.

Франтішек Бублан своєю чергою оцінив прогрес України в реформах, які відбуваються в Україні на тлі конфлікту з Росією, та наголосив, що Чехія і надалі допомагатиме Україні. «Наша допомога – це запорука вашої перспективи вступу до ЄС. Це ваш свідомий вибір, який ми поважаємо», – сказав він.