МЗС повністю підтримує позицію МВС України щодо несправедливого рішення італійського суду стосовно нацгвардійця Віталія Марківа

Регіон:
ЄС
Країна:
Італія
Тема:
Захист прав людини
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

На цьому наголосив Т.в.о. Міністра Єгор Божок під час зустрічі з Послом Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечіліа 16 липня 2019 року у контексті виконання відповідного доручення Президента України.

Єгор Божок зазначив, що ситуація стосовно вироку регіонального італійського суду м.Павія у справі нацгвардійця Віталія Марківа, несправедливо обвинуваченого у загибелі італійського фоторепортера Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року на лінії вогню на Донбасі, поблизу м. Слов’янськ, набула значного негативного резонансу в українському суспільстві і знаходиться на особистому контролі Президента України.

Т.в.о. Міністра зауважив, що Україна розраховує на те, що італійська сторона зосередиться на всебічному і неупередженому розслідуванні обставин загибелі Андреа Роккелі, зокрема у рамках наступного апеляційного провадження. Вкотре підкреслювалося, що Україна готова надати Італії необхідну правову допомогу з метою доведення безпідставності обвинувачень, висунутих проти Віталія Марківа.

Посол Італії Давіде Ла Чечіліа, зі свого боку, зазначив, що до офіційної публікації вже ухваленого рішення суду не може коментувати цю справу, оскільки судова влада в Італії є незалежною, та наголосив, що невідкладно поінформує Уряд Італії щодо позиції української сторони.