Міжнародні компанії у відновлюваній енергетиці розглядають можливості зміцнити свої позиції на українському ринку

Регіон:
ЄС
Тема:
Енергетична безпека
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Перспективи впровадження «зелених» проектів в Україні обговорили Голова ДерженергоефективностіСергій Савчук та представник  міжнародної компанії «Green Energy Sustainable Solutions – GESS» Шон Лі у ході зустрічі 21 листопада.

Як повідомив Шон Лі, компанія майже 20 років успішно працює у сфері відновлюваної енергетики, когенерації та енергоефективності. Зокрема, впроваджено 350 завершених проектів в усьому світі. До кінця 2017 році буде встановлено 59 МВт нових сонячних станцій.

В Україні компанія «GESS Ukraine» займається проектами з виробництва біогазу, електроенергії з енергії сонця, а головне – визначає ефективні шляхи фінансування проектів, розробляє інвестиційні програми.

Серед проектів, які компанія розглядає, — участь в приватизації та, в разі перемоги, подальша реконструкція Херсонської ТЕЦ. Передбачається, що нова станція працюватиме на біомасі і матиме потужність 50 МВт електроенергії та 50 МВт теплової енергії. Орієнтовний обсяг інвестицій – 300 млн євро.

У ході перемовин Голова Агентства Сергій Савчук запевнив інвестора в перспективах українського «зеленого» бізнесу.

За результатами зустрічі сторони домовилися співпрацювати. Компанія ознайомиться із оновленим законодавчим полем та завдяки карті UA MAP (http://www.uamap.org.ua) проаналізує потенційні проекти з відновлюваної енергетики в регіонах країни.