Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко провів зустріч із Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом

Регіон:
ЄС
Країна:
Німеччина
Тема:
Публічна дипломатія
Джерело:
http://mfa.gov.ua

2 вересня 2019 р. у Берліні Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко зустрівся зі своїм німецьким колегою, Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом.

Глава українського МЗС ознайомив Федерального міністра з розвитком політичного процесу в Україні та пріоритетами роботи нового Уряду. Гайко Маас відзначив унікальний рівень довіри українського суспільства до Президента Зеленського та висловив сподівання на швидку реалізацію амбітних цілей нової команди, насамперед в антикорупційній сфері.

Ключовою темою зустрічі було обговорення шляхів врегулювання конфлікту на Донбасі, зокрема спільні зусилля задля досягнення прогресу у рамках «нормандського формату». Гайко Маас високо оцінив ініціативи Президента Зеленського, які відкривають вікно можливостей для досягнення миру. Він привітав успішне розведення сил у КПВВ «Станиця Луганська», що є важливим кроком на шляху до деескалації. Вадим Пристайко у відповідь запросив свого німецького колегу відвідати Україну та здійснити з ним спільну поїздку до цього КПВВ.

Говорячи про продовження спільних зусиль міжнародної спільноти з реагування на агресію РФ, Гайко Маас підтвердив, що ФРН виступає за збереження санкційного пакету ЄС по відношенню до Росії, допоки не буде досягнуто реального прогресу в імплементації Мінських домовленостей. Він також підтвердив, що Уряд ФРН за нинішніх обставин не підтримує повернення РФ до формату G7.

Сторони не оминули увагою важливість більш активного розвитку двостороннього співробітництва, зокрема у сфері реалізації спільних проектів. На переконання сторін, позитивним імпульсом на цьому шляху стане черговий візит до України групи державних секретарів німецьких міністерств, запланований на листопад 2019 р.

Міністри домовилися сприяти зміцненню торговельно-економічних зв’язків між Україною та Німеччиною. У цьому зв’язку Вадим Пристайко закликав ФРН, одного з найбільших торговельних партнерів та інвесторів в Україні, більше інвестувати в зростаючу економіку нашої держави. Він також запросив ФРН до участі в інвестиційних проектах з відновлення інфраструктури Донбасу.