Міністр Вадим Пристайко обговорив з Верховним комісаром ООН з прав людини моніторинг ситуації з правами людини на окупованих українських територіях

Регіон:
Інше
Країна:
Україна
Тема:
Захист прав людини
Джерело:
http://mfa.gov.ua

У рамках участі Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка у Сегменті високого рівня 43-ї сесії Ради ООН з прав людини (РПЛ) відбулась його зустріч із Верховним комісаром ООН з прав людини Мішель Бачелет.

Були обговорені актуальні питання співробітництва Уряду України з Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), зокрема, у контексті роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, та імплементації резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 74/168 «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна» та РПЛ 41/25 «Співпраця з Україною та технічна допомога їй у галузі прав людини».  Вадим Пристайко відзначив важливість відображення в доповідях УВКПЛ повної та об’єктивної ситуації у галузі прав людини в Україні, передусім на її тимчасово окупованих територіях.

Окрема увага була приділена становищу незаконно ув’язнених Росією українських громадян, актуалізований список яких був нещодавно офіційно переданий УВКПЛ. Мішель Бачелет запевнила, що доля українських в’язнів перебуває під пильним наглядом УВКПЛ, і Управління здійснюватиме залежні від нього кроки для їх звільнення.

Вадим Пристайко поновив запрошення Мішель Бачелет відвідати Україну з візитом у зручний для неї час.